ОСТАННІ НОВИНИ

Більше половини військовополонених чоловіків зазнавали сексуального насильства, – генпрокурор

Наталя Дуляба

|

Більше ніж половина опитаних українських військових зізналась, що під час полону у Росії зазнавала сексуального насильства. Про це повідомив генпрокурор України Андрій Костін.

Наразі правоохоронці задокументували 290 випадків сексуального насильства, вчинених окупантами під час повномасштабної війни в Україні. 188 із них стосувались жінок, 102 – чоловіків, ще 15 – неповнолітніх (14 дівчат і один хлопець).

Втім нещодавні звіти Моніторингової місії ООН з прав людини демонструють, що більш ніж половина опитаних українських військовополонених чоловіків зазнавала різних видів сексуального насильства.

«Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНПК), є найбільш замовчуваним злочином. Такі злочини проти чоловіків ще більше піддаються стигматизації. Та ми бачимо, що під час російської агресії сексуальне насильство щодо чоловіків майже так само поширене, як і щодо жінок.

Ми робимо все можливе, аби належним чином розслідувати кожен епізод подібних злочинів та притягнути винних до відповідальності, а також захистити й підтримати тих, хто пережив це», – відзначив Андрій Костін.

Розслідуванням та протидією сексуальним злочинам під час війни в Офісі генпрокурора займається спеціальний підрозділ. Також створено Координаційний центр підтримки потерпілих і свідків для допомоги тим, хто постраждав від воєнних злочинів РФ.

Нагадаємо, правоохоронці неодноразово вже зауважували: їм непросто розслідувати подібні воєнні злочини, адже особи, які зазнавали сексуального насильства з боку російських окупантів, часто не бажають у цьому зізнаватись, а тим більше говорити на цю тему зі слідчими. Тому усім постраждалим першочергово надають висококваліфіковану психологічну допомогу.

Станом на осінь 2023 року за даними Офісу генпрокурора, найбільше випадків сексуального насильства зафіксували у Херсонській області – 72, у Київській області – 52, у Донецькій області – 55 та в Харківській області – 21. Із 235 виявлених на той момент злочинів розслідувати вдалось 66.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *