ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’ян кличуть на дискусію про українську класичну музику

Наталя Дуляба

|

16 квітня о 16:00 у фоє Львівської національної філармонії імені М. Скорика відбудеться дискусія «Людкевич. Спадщина: стратегія популяризації музичної творчості». Про це Львівському порталу повідомили організатори.

Захід організовують Меморіальний музей Станіслава Людкевича у співпраці з Львівською національною філармонією. Там зазначають, що збереження і популяризація української музичної культури на національному та світовому рівнях є пріоритетними завданнями для музикантів. Однак на заваді її промоції стоїть, зокрема, брак якісних нотних видань та досліджень спадщини українських митців.

На прикладі спадщини Станіслава Людкевича працівники музею разом із музикантами обговорять найбільші виклики та проблеми, з якими зустрічаються та вирішують самотужки, через відсутність в Україні інституту дослідження музичної культури, яке б включало і видавництво нот.

Зустріч об’єднає музикантів, композиторів, менеджерів, музикознавців та культурних дієвців, торкатиметься проблематики й інструментів популяризації творчості українських композиторів. Спікери:

  • генеральний директор Львівської національної філармонії ім. М. Скорика Володимир Сивохіп
  • композиторка, лауреатка Національної премії України Т. Шевченка Богдана Фроляк
  • музикознавець, старший науковий співробітник Меморіального музею Станіслава Людкевича Яким Горак.

Модераторами будуть Михайло Кобрин – директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові та його філії Меморіального музею Станіслава Людкевича.

У межах зустрічі команда проєкту також розповість про роботу над новітнім виданням творів Станіслава Людкевича, перший том якого зі симфонічними творами композитора був виданий минулого року за підтримки Українського культурного фонду.

До видання увійшло п’ять творів для оркестру – Симфонієта (у чотирьох частинах) та одночастинні симфонічні поеми «Пісня юнаків», «Наше море», «Наші гори», «Танець кістяків», окремі з яких видаються вперше або ж виходили друком ще в часи радянської окупаційної влади, тож потребували редакції.

Партитури та поголосники творів опубліковані у відкритому доступі. Видання є двомовним – передмова українською та англійською мовами містить інформацію про вказані твори, історію їхнього виконання і видання, стан збереження рукописів.

В межах події прозвучать камерні твори Станіслава Людкевича у виконанні Софії Соловій (сопрано) та струнного квартету «Фенікс».

Це перша з низки подій, запланованих у різних музичних інституціях України, покликана, щоб фахівці галузі поділилися досвідом та об’єднали зусилля задля популяризації класичної спадщини української музичної культури.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото організаторів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *