ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові врятували немовля, яке через кісту не могло дихати

Наталя Дуляба

|

Львівські медики успішно прооперували двомісячне немовля, яка через кісту не могла дихати і два тижні перебувала на штучній вентиляції легень. Про це Львівському порталу повідомили у Першому медоб’єднанні Львова.

Веронічка з Тернопільщини народилася передчасно – на 37 тижні вагітності. Перші три тижні життя дівчинка була цілком здоровою. А потім раптом виникли хрипи та ускладнене дихання. Тернопільські лікарі діагностували немовляті пневмонію і почали відповідне лікування. Проте дитині лише гіршало – стало складно ковтати та дихати.

Лікарі зробили КТ і виявили, що на корені язика дитини утворилася велика кіста розміром 1 см 3 мм. Вона поступово росла, тому в будь-який момент крихітка могла задихнутися. Потрібно негайно видаляти новоутвір.

Для виконання операції дитину скерувати до Львова у лікарню святого Миколая. Тут спеціалісти одразу провели Веронічці бронхоскопію. Поступово набряк горла у маляти почав збільшуватись й дівчинці ставало все важче дихати. Лікарям довелося ввести інтубаційну трубку, підключити крихітку до апарату штучної вентиляції легень та ввести у стан медикаментозної коми.

За життя дівчинки боролась команда відділення анестезіології та інтенсивної терапії під керівництвом Ярема Безніско. Перш ніж виконати термінову операцію, лікарям довелося ще провести Веронічці переливання крові через низький рівень гемоглобіну.

«Задля порятунку крихітки спеціалісти дитячої лікарні святого Миколая об’єднали свої зусилля з колегами лікарні святого Пантелеймона. Адже це доволі складне втручання – малесеньке дитя і, відповідно, надто мале операційне поле. Та команда отоларингологів Тетяна Заброварна Олександр Євгенович та Вікторія Кожемяченко разом чудово впорались. Вони успішно видалили новоутвір та розблокували дихальні шляхи немовляти», – йдеться у повідомленні.

Зараз дівчинка вже повністю одужала і повернулася з батьками додому.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Перше ТМО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *