ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові збудують центр протезування міжнародного рівня

Маркіян Рой

|

У Львові на вулиці Миколайчука зводять протезну майстерню. Будівництво центру протезування, який стане частиною Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ  у Львові, профінансує уряд Німеччини. Щорічно тут зможуть робити близько 700-1000 протезів, а також навчати майбутніх протезистів. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Вартість будівництва, обладнання і навчання спеціалістів-протезистів становитиме 2,4 млн євро, які профінансує уряд Німеччини. А мережі  і частково благоустрій зробить місто. Загальна вартість будівництва центру – 2,7 млн євро. Ініціатива реалізується в межах проекту  «EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України» і здійснюється GIZ Ukraine.

«GIZ Ukraine від імені уряду Німеччини сприяє розробці та будівництву центру передового досвіду протезування у Львові. Ми були уповноважені урядом Німеччини для підтримки міста та будівництва цього об’єкту, а також у питанні створення можливостей для забезпечення поранених внаслідок війни протезами, які є необхідними для їх життя. На будівництво цього об’єкту та на його обладнання надали близько 5 мільйонів євро», – повідомив Даніель Буше, директор GIZ Ukraine.

За його словами, GIZ Ukraine співпрацює зі Львовом протягом десятиліть, і з початку війни підтримка стала ширшою, особливо у галузі охорони здоров’я тут, у Львові. Одним з основних напрямків допомоги є лікарня святого Антонія, а також лікарня святого Луки, якій ми надали модульний діагностичний центр.

Одноповерхова мультифункціональна будівля, загальною площею 1 000 кв. м., включатиме приміщення для виготовлення протезів, аудиторію для проведення навчання та досліджень, кімнати для примірки та випробування протезів пацієнтами, а також внутрішній дворик для відпочинку.

Майстерня буде повністю укомплектована обладнанням для виготовлення протезів для верхніх і нижніх кінцівок, вартістю 650 тис. євро. Модульна конструкція майстерні виготовлена з місцевої відновлюваної сировини (з використанням деревʼяних CLT панелей). Будівля має сучасний рівень теплоізоляції і обладнана сучасною системою опалення та вентиляції.

Важливою складовою проєкту є навчання фахівців з протезування та ортезування за стандартами ISPO, яке розпочнеться в лютому цього року. Впродовж 2024 року близько 60 осіб візьмуть участь у навчальних програмах різного рівня за підтримки уряду Німеччини та GIZ Ukraine.

Також передбачена розробка матеріалів для національної програми підготовки українських вчителів-протезистів, які зможуть передавати свій досвід у майбутньому та збільшувати кількість спеціалістів своїй сфері.

Будівля розрахована на 40 робочих місць. Орієнтовна дата завершення будівництва – травень 2024 року.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *