ОСТАННІ НОВИНИ

Агенцію оборонних закупівель очолила Марина Безрукова. Антикорупціонери за

Наталя Дуляба

|

Керівницею держпідприємства «Агенція оборонних закупівель» призначили Марину Безрукову, яка, працюючи донедавна в «Укренерго», запровадила сучасну систему закупівель й зекономила 1,2 млрд грн. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Міністерства оборони України.

Наказ про призначення Безрукової вже видало Міноборони. У відомстві кажуть, що такі кадрові рішення – перший крок до «кардинального перезавантаження».

«Міноборони вибудовує нову архітектуру закупівель, яка унеможливить прояви корупції та буде відповідати стандартам НАТО. Зміна менеджменту – це перший крок до кардинального перезавантаження «Агенції оборонних закупівель. Наш пріоритет – це своєчасне та якісне забезпечення наших воїнів усім необхідним. Без простору для корупції», – прокоментував заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Марина Безрукова має більше 20 років досвіду в управлінні ланцюгами постачання та розвитку партнерства з іноземними компаніями (США, Канада, Європа, Близький Схід, Африка). В 2017-2024 роках працювала в Національній енергетичній компанії «Укренерго», де розробила та впровадила сучасну політику закупівель, засновану на принципах прозорості, ефективності та розподілу повноважень.

«Укренерго» однією з перших серед держкомпаній перевела всі закупівлі на платформу ProZorro, створила інститут уповноважених осіб, відповідальних за закупівлі, дирекцію з управління ланцюгами постачання з категорійним менеджментом у закупівлях, а також впровадила допоміжні функції внутрішнього аудиту та комплаєнсу.

Результат – зниження цін в закупівлях в середньому на 14%; зменшення середнього часу проведення закупівель на 20%; підвищення кваліфікації закупівельної команди. За останні п’ять років «Укренерго» заощадило на закупівлях понад 1,2 мільярда гривень.

«Ефективні та прозорі закупівлі зброї – запорука національної безпеки, а транспарентність, цифровізація та нульова толерантність до корупції – основні принципи нашої роботи. Ми маємо робити акцент на інноваціях та стратегічних партнерствах, щоб забезпечити найсучасніше озброєння для ЗСУ. Віддаючи перевагу передовим технологіям та постійно вдосконалюючи власний арсенал, ми суттєво покращимо оснащення наших військ», – наголосила новоспечена директорка Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова.

Наступне, що планує зробити Міноборони, – створити Наглядову раду при Агенції оборонних закупівель, до якої увійдуть професійні менеджери міжнародного рівня.

Реакція громадських діячів-антикорупціонерів

На таке кадрове призначення відразу схвально відгукнувся очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Як на мене, Безрукова – одна з найкращих кандидаток на цю посаду. Без перебільшення, вона одна з найкомпетентніших закупівельниць країни. Саме тому корумпований оборонний deepstate робив все можливе, щоб зірвати це призначення. Це була кількамісячна бійка корумпантів з Рустемом Умєровим і профільними замом Дмитром Кліменковим. Кого тільки не включали збройні клани, які десятиріччями (я не перебільшую) обкрадали Сили оборони. Огидно, що на боці корумпантів зіграли і посадовці кількох держінституцій. Треба віддати належне Умєрову: не так багато політиків в принципі наважувалися на бійку з цим кланами. І хоч це ще не перемога над корумпантами, але серйозна на цю перемогу заявка», – розповів Шабунін.

За його словами, тепер важливо взятись за очищення Агенції оборонних закупівель та профільного департаменту Міноборони від корупціонерів, які займають там «далеко не рядові посади».

Довідково:

Марина Безрукова – магістр із фінансів (КНУ ім. Тараса Шевченка (2001)), спеціаліст із правознавства (КНУ ім. Тараса Шевченка (2007)), магістр управління бізнесом – MBA (Київська школа економіки (2020)).

Із січня 2017 року працювала в НЕК «Укренерго» на посадах члена правління, директора з управління ланцюгами поставок тощо. Раніше – в корпоративному секторі в компаніях різних сегментів економіки.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *