ОСТАННІ НОВИНИ

У львів’ян хочуть відбирати землі геріатричного пансіонату під забудову

Андрій КОТЕНСЬКИЙ

|

На території Львівського геріатричного пансіонату, що на вулиці Медової печери невідомий забудовник намагається розгорнути незаконне будівництво. Керівництво пансіонату забило на сполох до правоохоронців, а заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач обіцяє, що Львівська мерія позиватиметься до суду, аби 14 га пансіонату використовуватись лише для потреб його мешканців.

За даними ЛМР, на території Львівського геріатричного пансіонату під час інвентаризації в реєстрі «знайшли» будівлю, якої по факту не існує, водночас проводяться підготовчі роботи до залиття фундаменту.

«18 жовтня на цій території з’явилися бетонні блоки. Ми своїми силами їх забрали і вирішили боротися. 2 листопада сюди приїхав маніпулятор, який мав знову привезти блоки та залити фундамент, – йому це не вдалося… З допомогою обласної та міської ради ми відстоємо цю землю для наших мешканців: людей похилого віку та осіб з інвалідністю. В нас вже є плани, ми хочемо, щоб тут був реабілітаційний центр для наших людей з інвалідністю, зрештою наші хлопці також воюють, їм після повернення також треба буде реабілітація», – розповіла керівниця Львівського геріатричного пансіонату Етері Пасека.

Керівниця пансіонату забила на сполох, а Львівська міська рада того ж дня скерувала фахівців управління державного контролю за використанням землі, аби ті обстежили ділянку та зафіксували, що жодного майна громадської організації тут немає.

«Територія геріатричного пансіонату становить 14 гектарів. Позиція Львівської міської ради полягає в тому, що уся ця ділянка – це точно територія геріатричного пансіонату і дискусій жодних не може бути. Хоча справді у 2010 році розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації (Керівником ЛОДА в 2009 – 2010 роках був Микола Кміть. Його змінив Василь Горбаль, а того Михайло Цимбалюк – ред.), було прийнято рішення, щоби з загальної площі земельної ділянки пансіонату 2,4 га передати благодійному фонду «Діяльне милосердя». Після того було багато дуже різних перипетій юридичних, судових і вони тривають до цього часу. Позиція міста чітка і зрозуміла – ця ділянка комунальної власності, яка формально знаходиться в користуванні благодійного фонду, може використовуватись виключно під потреби геріатричного пансіонату. Це є спільна позиція і міста, і області. Будемо вчиняти всі можливі юридичні заходи, щоб в повному обсязі врегулювати це питання і закріпити землю за геріатричним пансіонатом», – зазначив Любомир Зубач.

У 2009 року внаслідок судових тяганин місту вдалося відстояти те, що ця земля є комунальною, проте суд все ж залишив ділянку 2,4 га в користуванні благодійного фонду. Тому тепер Львівська міська рада готує ухвалу, яка закріпить усю землю за геріатричним пансіонатом. Також місто звернеться з позовом до суду про скасування права власності на неіснуючу споруду.

«Зараз маємо зареєстроване кримінальне провадження, тривають слідчі дії. Загалом свого часу відбувалися 4 судових процеси з різними позивними вимогами. З позовами зверталась як Львівська міська рада, так і прокуратура про оскарження розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 2009 року.

Зараз ми очікуємо прийняття Львівською міською радою відповідної ухвали, в тому числі з урахуванням цих обставин по незавершеному будівництві, будуть ініційовані нові судові процеси», – зазначив начальник юридичного відділу Львівської обласної ради Ярослав Гасяк.

За словами Любомира Зубача, раніше до міської ради надходило звернення щодо розроблення детального плану території та зміни зонування, проте місто не підтримало такого рішення.

«Сьогодні тут є зона Г-5, зона лікувальних закладів. Ми чітко дивилися, щоб тут не було якоїсь містобудівної документації, яка б дозволяла житлове будівництво. Не так давно, рік чи два тому було звернення до міської ради про відкриття детального плану територій, щоб змінити тут зонування, але ми сказали, що це є неможливо», – наголосив Любомир Зубач.

Він також повідомив, що наразі у місті не знають, хто стоїть за незаконною забудовою.

«Земля дуже приваблива. Нема що казати. Але намагатись її «віджати» у самотніх, знедолених літніх людей – це якось дико та, м’яко кажучи, не по-людськи.

Історія насправді давня… Суд визнав землю міською, але і залишив 2,4 га в постійному користуванні ГО інвалідів «Центр реабілітаційних ініціатив «Діяльне милосердя». Відтак почався схематоз. 4 жовтня 2021 року реєстратор Мостиської міської ради реєструє за ГО право власності на об’єкт нерухомості на ділянці. Все правильно – на об’єкт, якого ніколи не було. А тепер невідомі люди вже двічі, востаннє минулої п’ятниці, намагалися завезти на ділянку будматеріали. Припускаю, щоби збудувати те, чого ніколи не було, але яке є на паперах», – додав Любомир Зубич.

Зазначимо, зараз у геріатричному пансіонаті у Львові проживають 292 людини, з них 45 – внутрішньо переміщені особи. 70 мешканців геріатричного пансіонату прикуті до ліжка.

Як повідомляв Львівський портал, ще у 2010 році розпорядженням голови Львівської ОДА 2,4 га землі на вул. Медової печери, 71 передали у постійне користування Громадській організації інвалідів «Центр реабілітаційних ініціатив «Діяльне милосердя».

Це рішення колишнього губернатора одразу оскаржили у суді, втім земельний конфлікт затягнувся.

Детальніше про земельну війну довкола геріатричного пансіонату у Львові ми писали тут.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *