ОСТАННІ НОВИНИ

Польський кордон можуть перекрити до кінця року

Ольга Денисяка

|

З 3 листопада польські перевізники планують великий страйк на українському кордоні. Однак якщо раніше вони обмежувались одним пунктом пропуску, то тепер планують перекрити усі наявні в’їзди з України. Про це повідомляє Auto24.

Перші збори учасників на 30-50 чоловік вже узгоджені з місцевою владою поблизу пункту пропуску Корчова на 10 ранку 3 листопада. Акція планується терміном на два місяці, тобто до кінця 2024 року, повідомляють в Міжнародній Транспортній Асоціації України.

Причина страйків – надмірна конкуренція українських перевізників щодо польських після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. Польські перевізники вимагають таких дій від влади:

 • повернути українським перевізникам дозволи;

 • посилити для іноземних (тобто й українських) перевізників правила перевезень за ЄКМТ;

 • неможливість реєструвати компанії в Польщі, якщо фінанси компанії знаходяться не на території ЄС;

 • окрему чергу в Є-черзі для авто на номерах ЄС;

 • окрему чергу на всіх кордонах для порожніх фур;

 • отримати доступ до системи «Шлях».

Окрім страйків на кордонах з Україною, з дев’ятого листопада плануються страйки співробітників портів Гдиня та Гданськ (Польща), на які припадає левова частка фрахтів з України. Ці порти після закриття українських отримали збільшення’ навантаження з українського імпорту-експорту. Водночас місцеві працівники не отримали підвищення заробітної плати.

Втім, польська влада може ще попередити ці страйки або й створити умови для їх уникнення.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *