ОСТАННІ НОВИНИ

На українсько-польському кордоні почали тестувати камери автофіксації

Ольга Денисяка

|

В найбільшому вантажному пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» розпочинається тестування камер автоматичної фіксації для перетину кордону. Камери допоможуть перевіряти, чи є транспортний засіб в системі єЧерга, та автоматизують процес перетину кордону. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

«Ми послідовно працюємо над цифровізацією процесу перетину кордону та забезпеченням прозорості всіх процесів. В основі – мінімізація корупційних ризиків та будь-яких маніпуляцій. Камери автоматичної фіксації – це один із інструментів, який прибирає людський фактор та сигналізує, чи є транспортний засіб в системі єЧерга. Паралельно також обстежуємо ще 15 пунктів пропуску на предмет встановлення аналогічних камер», – наголосив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Процес перетину кордону за допомогою камер автофіксації складатиметься з чотирьох етапів:

  • Вантажівка чи автобус під’їжджає до пункту пропуску
  • Камера автоматично зчитує номери транспорного засобу
  • Відбувається автоматична перевірка на наявність авто в єЧерзі
  • Екран сигналізує водію про зелене світло на в’їзд в пункт пропуску
  • Якщо авто немає в системі, то водій побачить відповідне сповіщення на екрані.

Тестування камер триватиме кілька тижнів, після чого вони будуть запущені у повноцінну роботу. На випадок відключень світла та перебоїв з інтернетом вже пропрацьовано питання резервного живлення та доступу до мережі. У випадку перетину кордону незареєстрованого в системі єЧерга транспорту, наприклад медичного, у системі буде відмітка про це рішення уповноваженої особи. Таким чином всі рішення будуть зафіксовані.

Зазначимо, електронна черга для перетину кордону доступна у пункті пропуску «Ягодин ‒ Дорогуськ», що на кордоні Польщею, із грудня минулого року. З травня електронна черга запрацювала у пунктах пропуску «Рава-Руська», «Краківець» та «Шегині» на Львівщині.

Щоб потрапити в «єЧергу», потрібно заздалегідь зареєструватися на сайті www.echerha.gov.ua. Після реєстрації водій отримає повідомлення про приблизний час перетину польсько-українського кордону, свій статус у черзі та її просування. Ця послуга є безкоштовною.

За час реалізації проєкту єЧерга кордон за онлайн-записом перетнуло більше 540 тисяч транспортних засобів, з яких 17 тисяч – автобуси.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *