ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові врятували немовля з величезною кістою легень

Маркіян Рой

|

У львівській дитячій лікарні Святого Миколая успішно провели операцію семимісячній дівчинці, яка народилась із велетенською кістою легень. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Семимісячна Ніколь народилася з кістою легень, але батьки про це не знали. Впродовж семи місяців життя дитини при кожному її вдиху кіста поступово надувалась, збільшувалась і заважала розвитку легень. Впродовж семи місяців життя дитини при кожному її вдиху кіста поступово надувалась, збільшувалась і заважала розвитку легень.

А згодом утворення почало стискати та зміщувати внутрішні органи грудної порожнини: серце, ліву легеню та трахею. І одного дня батьки помітили, що у їхньої крихітки з’явилася задишка, а вдихи стали короткими. Після обстежень у міській та районній лікарнях дівчинку терміново, вже у критичному стані, скерували до Львова, у міську дитячу лікарню святого Миколая.

Кіста займала дві третини об’єму легеневої тканини і могла розірватись будь-якої миті та вбити дитя. Показники кисню та артеріального тиску були критично низькі, і видаляти утворення потрібно було негайно. Тож немовля одразу почали оперувати.

«Кіста на той момент вже зайняла всю праву і частково ліву половину легень дівчинки. Операція стала справжнім викликом для анестезіологів, бо у нормі трахея має бути розміщена посеред грудної клітки, а в Ніколь цей орган був повністю зміщений вліво. Тому аби ввести дівчинку в наркоз, анестезіологам довелося проявити неабияку майстерність. Ювелірну роботу виконали і дитячі хірурги. Вони побоювалися, що в Ніколь доведеться видалити всю легеню. Утім, найгірші прогнози не справдилися. Лікарі видалили лише середню долю – це близько 30% від лівої половини парного органу», – повідомили у Першому медоб’єднанні Львова.

Складна операція минула успішно. Після видалення велетенської кісти, зміщені органи грудної клітки повернулися на свої місця. І дівчинка дуже швидко відновилася. Вона вже повернулася додому та почувається добре. Лікарі запевняють: дівчинка ростиме здоровою та розвиватиметься, як усі діти, а в майбутньому – безперешкодно зможе займатися спортом.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *