Техніка Apple належить до преміального цінового сегмента, тому влітає в копієчку. Іноді виробник випускає спеціальні бюджетні видання, щоб потішити ощадливих користувачів. Зокрема, в асортименті є недорогий смартфон та розумний годинник – з лінійки SE. Доступною вартістю також може похвалитися базовий iPad планшет з 10-дюймовою діагоналлю
Купівля на вторинному ринку – найлегший спосіб зекономити. Щоправда, у нього багато недоліків. І найголовніший – високі ризики. Немає обміну та повернення, а перевірити стан девайсів у вжитку за зовнішніми характеристиками майже неможливо.
Існують набагато безпечніші способи для скорочення витрат на заповітне «яблучко».
Trade-In
Програма обміну пристроїв Apple на новіші доступна у багатьох торгових мережах.
Можна принести старий смартфон, медіаплеєр чи ноутбук та обміняти його на приємну знижку. Її розмір залежить від численних факторів, серед яких:
- «Вік» девайса для обміну. Торішню модель оцінять вище, ніж представлену 3 чи 5 років тому.
- Якість роботи. Відсутність лагів, висока швидкість запускання програм, коректна реакція на користувацькі команди — плюс кілька сотень чи навіть тисяч гривень до грошового сертифіката.
- Стан батареї. Якщо вона добре тримає, можна сподіватися на гідну оцінку.
- Наявність механічних пошкоджень. Що кращий стан корпусу та екрана, то приємніша остаточна вартість.
Відмова від новинок
Щойно анонсовані розробки завжди коштують дорожче. Натомість їхні «попередники» з кожним роком дешевшають. Наприклад, вартість Айфонів за рік зменшується, в середньому, на сотню умовних одиниць. За такою ж схемою падають у ціні Макбуки, Айпади, АірПодси.
Замовити Apple ноутбук 2020 чи 2022 року можна тут: https://www.moyo.ua/ua/comp-and-periphery/notebooks/apple/.
Моральне старіння продукції Apple повільне, тому швидкою втратою актуальності можна не перейматися. До того ж програмна підтримка продовжується навіть після зняття з виробництва.
Менша кількість пам’яті
Найпопулярніші девайси Apple (мобільні телефони, планшетники, портативні комп’ютери) поставляються в різних конфігураціях. Оскільки пам’ять вартісний компонент, версії мінімальної місткості – найдешевші. Для порівняння: базовий Айфон 15 на 128 гігабайтів коштує на 100 доларів менше, ніж такий самий, але на 256 гігабайтів.
Акції
Купувати за акційними цінами вигідно. Щоб знати, де найдешевше, варто використовувати прайс-агрегатори.
В онлайн-магазинах акції діють постійно. Вони передбачають безплатне доставлення, сейли та подарунки.
Найбільші знижки можна «впіймати» під час розпродажів – святкових чи сезонних. Масштабним цінопадом на флагманську Apple продукцію славиться Чорна п’ятниця.
Участь у програмах лояльності
Для постійних покупців, які регулярно роблять замовлення через особистий кабінет, доступні такі переваги:
- Кешбек. Частина вартості повертається на бонусний рахунок. Приємно, навіть якщо це 1%.
- Секретні промокоди. Купони з «шифром» для отримання знижки.
- Оплата бонусами. Накопичені бали прирівнюються до звичайних грошей та можуть покривати до 30% вартості товару.
В гонитві за економією важливо не втратити раціональний глузд. Не варто купувати розробки Apple у магазинах з сумнівною репутацією чи обирати «ретро» пристрої, які не відповідають вимогам часу.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
℗
Омелян Шевчук