ОСТАННІ НОВИНИ

Лише 11 із 18 АЗС України продають якісний бензин А-95 (список)

Андрій Котенський

|

Після повернення акцизу на пальне і подорожчання бензину в середньому на 8 грн за літр в Україні провели першу масштабну перевірку бензину А-95. В результаті дослідження виявилось, що лише 10 із 18 АЗС торгували бензином, що відповідає нормативам ДСТУ. Такі результати перевірки представив Інститут споживчих експертиз.

Дослідники відібрали проби бензину А-95 в найбільших всеукраїнських мережах, у серйозних регіональних гравців, а також в популярних невеличких мережах. Зразки були перевірені за основними параметрами – октанове число, вміст сірки та об’ємні частини ароматичних вуглеводнів та бензолу. Додатково експерти перевірили вміст біоетанолу (спирту), ізопропілового спирту та етерів.

Результати, отримані в лабораторії, розділили АЗС на зони – зелену, синю та червону.

До першої потрапили мережі, результати яких відповідали нормативам Євро-5, синю – зразки без порушень, але «без запасу міцності», тобто на грані дозволених значень, а до червоної групи – мережі, пальне на яких не відповідало нормативам профільного ДСТУ.

До «зеленої зони» потрапили не тільки загальнонаціональні мережі, але й регіональні. Найголовніший для роботи двигуна параметр – октанове число. Норматив якого встановлено на рівні не нижче 95 одиниць. Найбільш солідний запас – SOCAR (96,6 одиниць. Саме від величини октанового числа залежить віддача двигуна та витрати палива.

Вміст сірки – один із найважливіших показників, який є показником довготривалості роботи двигуна, його ресурсу. Мінімальні значення сірки виявлено у бензинах А-95, придбаних в мережах ОККО.

Ще один важливий показник – вміст бензолу. Цієї токсичної речовини в бензині має бути якнайменше, оскільки збільшення його кількості «вбиває» каталізатор, може суттєво зменшити ресурс двигуна, та дуже погано впливає на якість повітря у містах. Найбільш «чистий» бензин у AMIC (0,30 % при нормі не вище 1%).

В «синю» зону потрапила група заправок, що відповідає стандарту Євро 5, але з показниками, що впритул наблизилися до граничних норм.

У «червоній» зоні опинилися великі мережі БРСМ-Нафта, АВІАС та U.GO та загалом більше третини всіх АЗС бензин А-95 яких було перевірено в лабораторії та зафіксовано значні порушення якості.

Як повідомляв Львівський портал, аби знизити вартість на пального в Україні, 15 березня 2022 року Верховна Рада скасувала акциз на пальне, але вже 21 вересня 2022 року, парламент ухвалив законопроєкт №7668-д, яким повернув акцизний податок на пальне.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *