ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові виявили понад три тисячі небезпечних балконів

Ольга Денисяка

|

У Львові триває масове обстеження балконів у житлових будинках. Вже перевірили 22 121 балкон, з яких 3 611 виявилися у незадовільному стані. Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Власників цих балконів уже попередили про необхідність приведення приватної власності до належного стану. А тим, хто матеріально не спроможний цього зробити, запропонували взяти участь у програмі співфінансування невідкладного чи капітального ремонтів, де місто готове покрити до 80% вартості робіт.

Як пояснила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, у кожному районі міста створені відповідні робочі групи, які вже місяць обстежують балкони. Станом на сьогодні комісія перевірила більше 22 тис. балконів, з них у незадовільному стані виявились майже 16%. За проміжними результатами перевірок найбільше аварійних балконів знаходяться у Галицькому районі, найменше – у Сихівському. Загалом інспектування балконів у Львові мають завершити до 14 жовтня 2023 року. Після цього комісія складе відповідні акти із підсумками: скільки балконів є в хорошому стані, скільки – у задовільному, а скільки потребують негайного ремонту.

«Комісія за участю представника управляючої компанії чи ОСББ, представника району, проводить огляд плити, перил балкону і визначає, який його стан. Коли комісія бачить, що балкон у поганому стані, то дає припис мешканцю про те, що він повинен привести балкон до належного стану, щоб не допустити травмування себе та/або  перехожих. А далі необхідно замовити експертний висновок у спеціалізованої організації, яка дасть належну оцінку стану балкону. Якщо цей висновок підтвердить аварійність, то тоді балкон необхідно відремонтувати.

Якщо сума ремонту для мешканця є непідйомною, то він може зібрати відповідний пакет документів і подаватися на участь у міських Програмах з відновлення балконів. У Львові вже діє дві Програми – Програма з реставрації балконів у будинках, які є пам’ятками архітектури, і, відповідно, Програма ремонту балконів у будинках, які не є пам’ятками», – повідомила Ірина Маруняк.

Нагадаємо, мешканцям, які є власниками балконів у будинках-пам’ятках архітектури, для проведення ремонту балкону необхідно подаватися на Програму співфінансування реставрації балконів у житлових будинках-пам’ятках архітектури. Детальніше консультацію щодо цієї програми можна отримати, звернувшись в управління охорони історичного середовища. А документи потрібно буде подати до ЦНАП. Детальніше про цю програму можна прочитати

Власники індивідуальних балконів у будинках – не пам’ятках архітектури, що перебувають у поганому стані, можуть подаватися на спеціальну Програму підтримки співвласників багатоквартирних будинків у проведенні невідкладного чи капітального ремонтів, реконструкції, ремонтно-реставраційних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках Львівської МТГ. Ремонт балкону відбуватиметься на умовах співфінансування: 80% готове оплатити місто, а 20% залишиться за мешканцем.

Нагадаємо, ввечері 13 серпня у будинку на вул. Під Дубом, 2 із четвертого поверху обвалився балкон. На ньому в цей момент перебував 43-річний власник квартири.

Чоловіка госпіталізували у стані найважчої коми, але попри всі зусилля медиків він помер.

Перед цим 31 липня ще один балкон обвалився у житловому будинку неподалік на вул. Джерельній, 43. Тоді обійшлося без постраждалих.

Реагуючи на ці випадки, Львівська міська рада розпочала перевірку всіх балконів у місті. Її мають завершити до середини жовтня.

За даними мерії, у Львові є 380 тисяч балконів, 372 тисячі з яких є у приватній власності. Не кожен готовий і може власним коштом проводити реставрацію, тому місто планує дофінансовувати такі роботи.

Додамо, що з 2008 року у Львові діє програма співфінансування реставрації балконів, але лише у будинках-пам’ятках, розташованих в історичній частині міста. Мешканці сплачують лише 10 тисяч грн, решту докладає місто, хоча іноді відновлення балкона може варіюватись від 100 тисяч грн до 1 млн грн. Протягом 14 останніх років таким чином у Львові від реставрували 246 аварійних балконів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *