ОСТАННІ НОВИНИ

Україна відзначає День прапора

Андрій Котенський

|

23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора. Про це повідомляє Львівський портал.

Символ державності України – прапор – докладно описаний в Конституції країни. Після проголошення незалежності держави прапором України називають полотно з двох рівновеликих частин синього і жовтого кольору. При цьому співвідношення ширини полотна до його довжини – 2:3. Такі стандарти закріплені конституційно.

В новітній історії вперше такий прапор було піднято над будівлею Верховної Ради України 24 серпня 1991 року. Саме в цей день був проголошений акт про незалежність країни.

Історія синьо-жовтого прапора дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917 – 1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором.

Синій колір на прапорі означає мирне небо, а жовтий – пшеничні ниви.

«Сьогодні вшановуємо один з головних символів нашої державності – Державний Прапор України! Ми схиляємо Український Прапор та свої голови перед світлою пам’яттю за синами і дочками нашої землі, які поклали своє життя на вівтар свободи. Ми віддаємо честь і шану всім патріотам, які несуть у своїй душі синьо-жовтий стяг, які міцно тримають у своїх руках Знамено нашої Незалежності. Нехай завжди гордо майорить над Батьківщиною стяг нашої волі, єдності та могутності Українського народу, а мить підняття Державного Прапору сповнює наші серця гордістю за Україну», – повідомив керівник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петрра Сагайдачного Павло Ткачук.

Раніше Львівський портал повідомляв програму заходів у львівській громаді.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *