ОСТАННІ НОВИНИ

На місці колишньої газівні в центрі Львова збудують офісний центр

Наталя Дуляба

|

На території колишньої газівні у центрі Львова збудують триповерховий офісний центр. Відповідне рішення 8 серпня прийняв виконавчий комітет Львівської міськради.

СП ТзОВ «Рок Експорт-Україна» та ТзОВ «Статус-Рента» отримали містобудівні умови та обмеження на реконструкцію із надбудовою будинку громадського призначення на вул. Газовій, 34, 34-А.

Йдеться про територію колишнього заводу газової апаратури, який був першим в Україні подібним підприємством. Його збудували у 1858 році, це було ціле промислове містечко із площею посередині і водонапірною вежею.

Дотепер сам завод не зберігся, а деякі вцілілі будівлі, які входили до його складу, є або у занедбаному стані, або їх орендують комерційні структури.

Ця територія входить у буферну зону ЮНЕСКО та історичний ареал Львова. Ще у 2020 році Львівська міська рада погодила масштабну забудову цієї колишньої промислової зони офісами, житлом, готелем і торговельно-розважальними центрами.

Саме кілька одно- та двоповерхових будівель, розташованих на площі біля водонапірної вежі збираються й розбудувати. Принаймні донедавна у них діяв хостел й електромонтажне підприємство.

Зараз тут хочуть провести реконструкцію і добудувати новий поверх.

Як розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, ці будівлі не є пам’ятками архітектури, але забудовник обіцяє зберегти «все цінне, що у них є».

«Тут не йде мова про житлову функцію, а виключно офісну, яка дозволить посилити північну частину історичного центру Львова», – сказав він.

Своїм рішенням виконком встановив, що висота після реконструкції не повинна перевищувати 13,8 м, а все будівництво мають вести у межах існуючих фундаментів.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, спільне підприємство ТзОВ «Рок Експорт-Україна» існує з 2001 року і займається нерухомістю. Його засновниками є львів’яни Роман Яремкевич та Роман Кокошко.

ТзОВ «Статус-Рента» створене у 2013 році і теж займається нерухомістю. Власниками є той же Роман Яремкевич й львів’янка Оксана Кокошко.

Обидві фірми зареєстровані за місцем майбутнього будівництва, Роман та Оксана Кокошки також володіють підприємством «Робітня», яке тривалий час працює саме на вул. Газовій, 34.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Візуалізація забудовника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *