Незабаром стартує фестиваль партнерства і солідарності – Міжнародний проєкт «Музика в старому Львові та Кракові». Цьогорічний Міжнародний фестивальний проєкт буде ювілейним – десятим і триватиме з 15 до 31 серпня. Про це Львівському порталу повідомили організатори заходу.
Вперше фестиваль «Музика в старому Львові» стартував у серпні 2014 року в партнерстві з відомим та авторитетним в світових музичних колах, польським фестивалем з півстолітньою історією «Музика в старому Кракові». Вже десять років всупереч непростим обставинам (2014 – рік вторгнення росії; 2019-22 роки – пандемії Covid-19; 2022-23 – повномаштабна війна в Україні) фестиваль обʼєднує не просто міста – він обʼєднує народи.
Ідея одночасного проведення фестивалю у Кракові та Львові належить Народному артистові України, засновнику Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» Сергію Бурку. Цю ідею з ентузіазмом підтримали засновник і директор Краківського фестивалю Станіслав Галонський та видатний український диригент, народний артист України, лауреат Національної премії Т. Шевченка професор Юрій Луців.
Постійними учасниками Львівського і Краківського фестивалів стали камерний оркестр «Віртуози Львова» (керівник Сергій Бурко), камерний хор «Глорія» (керівник Володимир Сивохіп), «Collegium Zieleński», «Krolewski Rorantysci» (керівник Станіслав Галонський). Неодноразово в фестивальних концертах брав участь Маріупольський камерний оркестр «Ренесанс» (керівник Василь Крячок). Також учасниками є симфонічний оркестр Краківської Бетховенської Академії (диригент Тадеуш Стругала), Івано-Франківський та Рівненський камерні оркестри, Белфастський філармонічний хор, Галицький камерний хор, Ельжбета Стефанська (клавесин, Краків), Наталя Свириденко (клавесин, Київ), скрипалі: Богдана Півненко, Євген Кострицький, Лідія Шутко, Остап Шутко, альтисти: Валентина Пришляк, Андрій Савич, органісти: Олена Мацелюх, Роман Перуцький (Польща), Владислав Шиманський (Польща), Петер Плани (Чехія), Гейл Арчер (США), Оксана Рапіта (фортепіано), Андрій Карпяк (флейта), Лукаш Длугощ (флейта, Краків), солісти – Маріанна Лаба, Софія Соловій, Наталія Дитюк, квартет «Дудаліс», Софія Іванова (музикознавець) та багато інших відомих музикантів.
За ці роки фестиваль став невід’ємною складовою культурного Львова, очікуваною мистецькою подією у Львові та Кракові.
Програма концертів X. Міжнародного фестивального проєкту “Музика в старому Львові ” в партнерстві з польським фестивалем «Музика в старому Кракові»:
15.08, вівторок
Відкриття фестивалю
Палац Потоцьких Львівської національної галереї мистецтв (вул. М. Коперніка, 15)
«Світочі своєї епохи»
Марта Кузій (фортепіано)
У програмі твори Фрiдеріка Шопена та Кароля Шимановського.
18.08, п’ятниця
Музей історії релігії (пл. Музейна,1)
«Генії поза часом»
Олена Мацелюх (орган)
У програмі твори видатних європейських композиторів-класиків.
20.08, неділя
Гарнізонний храм св.апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11)
«Вшановуємо пам’ять героїв»
Октет тромбоністів Луганського академічного симфонічного оркестру (керівник – Ігор Шаповалов).
У програмі твори європейських та українських композиторів.
23.08, середа
м.Краків, Костел єзуїтів
«Дню Незалежності України та польсько-української Солідарності присвячується»
Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
Диригент – Сергій Бурко
Солісти:
Олег Созанський (бандура)
Андрій Карпяк (флейта)
У програмі твори українських та польських композиторів М.Березовського, Д.Бортнянського, Г.М.Гурецького, В. Лютославського, В.Камінського, Є.Станковича, З.Алмаші, В.Кіляра.
26.08, субота
Львівська національна філармонія ім.М.Скорика
«Solidarität mit der Ukraine!» / «Солідарні з Україною!»
Бйорн О’Віде (орган, Німеччина)
«Фантастичні органні токати»
27.08, неділя
Львівська національна філармонія ім.М.Скорика
«Романтичні експресії серенад»
Андрій Бендум (флейта)
Ірина Берчук (фортепіано)
У програмі:
Л.ван Бетховен. Серенада для флейти ре мажор, тв. 41
Є. Станкович. “Соната серенад”
Е. Бозза. “Агрестид”, тв.44
А. Жоліве. “Пісня Ліноса”
30.08 (31.08), середа (четвер)
Львівська національна філармонія ім.М.Скорика
«Три Моцарти»
Авторський проєкт Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова»
Солістка – Софія Соловій
Диригент – Сергій Бурко
У програмі твори Леопольда Моцарта, Вольфганга Амадея Моцарта, Франца Ксавера (львівського) Моцарта та Юзефа Цайдлера – польського Моцарта.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Андрій Котенський