ОСТАННІ НОВИНИ

Україна відповіла на погрози Росії щодо безпеки судноплавства

Наталя Дуляба

|

Міністерство оборони України попередило, що всі кораблі, які з 21 липня ітимуть у порти РФ або в окуповані українські порти, можуть бути трактовані як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення. Про це йдеться у відповідній офіційній заяві, оприлюдненій 20 липня.

«Міністерство оборони України попереджає, що з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій Росією території України, можуть розглядатися Україною як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками», – йдеться в заяві.

Крім того, судноплавство у районах північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальською протокою України заборонене як небезпечне з 05:00 20 липня 2023 року. Як наголошують у Міноборони, відповідну навігаційну інформацію для мореплавців вже оприлюднили.

«Відповідальність за усі ризики повністю лягає на російське керівництво», – підкреслює Міноборони України.

Україна відзначає, що РФ вчергове порушила універсальне для усього світу право на вільне судноплавство та свідомо підриває продовольчу безпеку, прирікаючи на голод мільйони людей.

«Відкрито погрожуючи цивільним суднам, які перевозять продукти харчування з українських портів, здійснюючи ракетні обстріли та атаки дронами на цивільну інфраструктуру у мирних містах, навмисно створюючи військову загрозу на торговельних маршрутах, Кремль перетворив Чорне море на зону небезпеки, в першу чергу, для російських суден та суден, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій Росією території України», – вказано у заяві.

Разом із тим українське оборонне відомство додає: доля крейсеру «Москва» доводить, що Сили оборони України мають необхідні засоби для відсічі російської агресії на морі.

Нагадаємо, напередодні Міністерство оборони РФ заявило, що всі судна, які йтимуть в українські порти з півночі 20 липня, Росія розглядатиме як такі, що залучені у військовий конфлікт.

Москва також каже, що припинення зернової угоди означає відкликання гарантій безпеки судноплавства. Про свій вихід із цієї угоди Росія оголосила 17 липня.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *