ОСТАННІ НОВИНИ

Львівщина позбулася ще трьох радянських пам’ятників

Андрій Котенський

|

Семиметровий барельєф окупаційної епохи у селі Михайлевичі Рудківської громади. Ще два обʼєкти комуністичної пропаганди повністю демонтували у Великому Любіні. Також було прийнято рішення закінчити демонтаж четвертого пам’ятника, на залишках якого залишалися написи пропагандистського змісту. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської обласної ради.

«До кінця року на Львівщині залишається демонтувати ще понад 100 памʼятників. Від початку року ми з громадами вже позбулися понад 130 памʼятників», – розповів депутат Львівської обласної ради, член робочої групи з питань декомунізації Захар Миляник.

Один з демонтованих памʼятників на головній вулиці Великого Любіна був присвячений радянському солдату, інший – памʼятник телятниці. Демонтаж ще одного памʼятника на вулиці Джерельній, що був присвячений російським прикордонникам, був розпочатий раніше. Після часткового демонтажу на ньому ще залишалися написи окупаційної епохи.

«Наша робоча група рекомендує завершити демонтаж пам’ятника в Великому Люліні», – пояснив Захар Миляник.

Нагадаємо, що впродовж двох тижнів липня на Львівщині зникли 21 радянський памʼятник. Повністю декомунізовано дві громади – Самбірську та Глинянську. Від початку року усі комуністичні пам’ятки прибрали девʼять громад, в яких було демонтовано 123 об’єкти.

Зазначимо, що 20 вересня 2022 року Львівська обласна рада проголосувала за рішення про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області. Відповідне розпорядження також видав начальник Львівської ОВА. Територіальним громадам рекомендовано демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим.

Також у Львівській обласній раді створено нову міжфракційну депутатську групу «За декомунізацію та деколонізацію Львівщини», мета якої – завершити демонтаж радянських памʼятників та українізацію топонімів до кінця 2023 року.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *