ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові бабуся отримала рахунок за гарячу воду на 100 тисяч

Андрій Котенський

|

У Львові літня жінка отримала квитанцію за споживання теплої води без лічильника на 100 тисяч гривень. Ця заборгованість у старенької накопичилась впродовж року, відколи тепловики почали застосовувати нову методику нарахувань, запровадженою профільним Міністерством Кабміну. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Аби подібної ситуації не повторилося жінка придбала лічильник на теплу воду. Відтак, подальші нарахування цій жінці відбуватимуться згідно з показами лічильника.

«Для вирішення ситуації із заборгованістю бабусі контролери проводять контрольні заміри усіх квартирних лічильників гарячої води її багатоквартирного будинку. Вже знайшли кілька мешканців, які вчасно не подавали покази свої квартирних лічильників. Лише в одній квартирі не подали більше 100 спожитих кубів (це майже 10 тисяч гривень боргу, який повісили на бабусю – ред.). Відтак вартість цих кубів гарячої води ми зможемо відмінусувати із заборгованості мешканки», – розповіли у ЛКП «Залізничнетеплоенерго».

Чому мешканці можуть отримувати великі рахунки за гарячу воду

Як нагадують в ЛКП «Залізничнетеплоенерго», із грудня 2021 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ввело в дію нову методику нарахувань за гарячу воду. Відповідно до цієї методики, різницю між показами загальнобудинкового лічильника і сумою усіх квартирних лічильників розподіляють між мешканцями будинку, адже, по факту, будинок цю воду отримав. Однак, якщо хтось з будинку не має квартирного лічильника, то всю різницю автоматично нараховують саме таким квартирам. Ця методика діє на всій території України.

«Методика, як проводити нарахування за гарячу воду, розроблена і затверджена профільним Міністерством і є обов’язковою для всіх теплоенерго. Вона вступила в дію з 1 грудня 2021 року. Ми ж почали застосовувати її з березня 2022 року… Коли «методика» запрацювала на практиці, почали виникати непоодинокі ситуації по всій країні, коли мешканцям, які не мають квартирного лічильника, надходять великі нарахування. Так, якщо у будинку є жителі, які довгий час не подають показів, або, які «крадуть» гарячу воду, то мешканці без лічильника змушені платити за них. Так трапилось і зі старшою жінкою, яка звернулася до нас, бо їй прийшов борг за гарячу воду у понад 100 тис. грн. Ця заборгованість у неї накопичувалася протягом року, відколи ми почали застосовувати цю методику нарахувань», – розповіли у ЛКП «Залізничнетеплоенерго».

Як уточнили у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР, станом на сьогодні 99% споживачів теплоенерго мають індивідуальні квартирні лічильники на гарячу воду. А загальнобудинкові встановлено у 85% споживачів теплоенерго. Тож усіх, у кого ще немає лічильника, закликають максимально оперативно його встанови, адже це дасть змогу оплачувати лише за ту гарячу воду, яку ви використали, та уникнути непорозумінь щодо нарахувань у платіжках.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *