ОСТАННІ НОВИНИ

Час настав, – Зеленський про вступ України до ЄС і НАТО

Наталя Дуляба

|

Президент Володимир Зеленський вважає, що країнам-членам слід відкинути свої сумніви і прийняти Україну до НАТО та Євросоюзу, адже це рішення стане основою безпеки у Європі. Про це він сказав на саміті Європейської політичної спільноти 1 червня у Молдові.

«Влітку у Вільнюсі на саміті НАТО потрібне чітке запрошення України до членства, а також гарантії безпеки на шляху до членства в НАТО. Восени потрібне чітке позитивне рішення щодо нашого вступу до ЄС. Готуємо й саміт миру, який спрямує світову більшість до реалізації нашої “формули миру”. І це глобальна потреба. Час настав, і сумніви мають зникнути», – підкреслив глава держави.

За його словами, кожна європейська країна, яка межує із Росією і не хоче, щоб вона її пошматувала, має бути повноправним членом ЄС і НАТО. У противному випадку буде «повзуча російська окупація».

Володимир Зеленський згадав ситуацію у Грузії та Білорусі, а також Придністров’я, де вже 30 років сидить російський контингент і чекає слушного моменту, аби одного дня «розморозити» напад на Молдову.

«Ми бачимо, що відбувається в Білорусі. Бачимо, що відбувається в Грузії. Бачимо, як ці народи затягуються,хоч і по-різному, але в однакове беззаконня. Але що бачать вони? Якщо навіть українці, які кров’ю доводять свою прихильність свободі та цінностям об’єднаної Європи, досі не почули чіткої позитивної відповіді щодо вступу в ЄС і НАТО, то надії інших стають зовсім примарними. Уявіть це розчарування. Розчарування і наших воїнів, які б’ються за свободу, і тих народів, для яких наша боротьба в Україні – це їхня надія», – звернувся президент України до учасників саміту.

Він наголосив: позитивні рішення для України щодо вступу до ЄС і НАТО стануть безпековою основою для Молдови, з часом для Грузії та Білорусі, а отже і для європейського миру.

«Кожен наш сумнів тут, у Європі, – це окоп, який обов’язково спробує зайняти Росія. Чи то сумніви у життєво необхідних безпекових кроках, чи то сумніви в нашій із вами єдності, чи то сумніви в нашій із вами здатності відповідати на виклики часу. Кожен сумнів приносить більше небезпеки…

І я дякую всім вам, хто розуміє, що Європа має бути саме такою далекоглядною, щоб бути справді мирною», – резюмував Володимир Зеленський.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *