ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові врятували військового з надкритичними травмами

Ольга Денисяка

|

Капітан Збройних Сил України Роман Кулик 20 днів перебував у реанімації, ще 50 – у хірургічному відділенні. Йому зробили 13 операцій, і щодня в лікарні з ним займалися фізичні терапевти. Саме з його лікування почалася історія Національного реабілітаційного Центру Незламні. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

«Мене спас Бог руками лікарів, які витягли мене з того світу», – каже Роман Кулик.

Йому – 46. Був мобілізований у перші дні війни. Службу проходив на Яворівському полігоні. 13 березня 2022 року російські військові завдали по полігону масованого удару – випустили понад 30 крилатих ракет. Тоді було багато загиблих та поранених. Одним із них був Роман Кулик: множинні надважкі травми і мізерні шанси на порятунок.

«На той час це був наш такий найбільш травмований герой. Пацієнт, який був у найкритичнішому стані із тих поранених, які поступили того дня до нас. Ми вже неодноразово мали доповіді на різних міжнародних з’їздах хірургів воєнної травми. Тому що це дійсно унікальний випадок, коли вдалося врятувати життя людини з такими важкими, критичними пошкодженнями», – розповідає про випадок Романа завідувач хірургічного напрямку центру НЕЗЛАМНІ Гнат Герич.

Роман Кулик 20 днів перебував у реанімації, ще 50 – у хірургічному відділенні. Йому зробили 13 операцій. Щодня в лікарні із важким пацієнтом займалися фізичні терапевти, здебільшого – Ігор Кошівка, який згодом і очолив Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ.

Кожного дня у лікарні поруч з Романом була його дружина. Її любов, підтримка та відданість додавали чоловікові сили. А сам він вразив лікарів неабиякою жагою до життя та вірою, що все буде добре.

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. За рік тут уже безкоштовно протезували 100 українців. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних.

11 квітня тут запрацював сучасний корпус реабілітації. Це 7 поверхів із  найсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *