ОСТАННІ НОВИНИ

320 українських балерин зберуться на сцені Львівської опери, щоб вшанувати пам’ять Роми Прийми

Омелян Шевчук

|

З 28 по 31 травня на сцені Львівського Національного Академічного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької вперше відбудеться Резиденція класичного та сучасного балету імені однієї із найвидатніших українських балерин Роми Прийми. Участь у заході візьме відразу 320 українських балерин. Про це Львівському порталу повідомили організатори заходу.

Рома Прийма була примою Львівської опери, але перед Другою світовою війною балерина виїхала до Австрії, де стала солісткою театру в Інсбруку. Їй аплодували такі міста як Лондон, Париж, Женева, Афіни, Рим. Пізніше Рома емігрувала до Канади, а згодом до Нью-Йорка, де у 1978 році створила ансамбль танцю «Сизокрилі2. Він досі існує і прославляє українську культуру в Америці, але вже під керівництвом родини Роми Прийми-Богачевської.

«Доля Роми Прийми десь перетинається з долею сьогоднішніх балерин. Вона так само була змушена під час Другої світової війни покинути рідне місто, рідну країну. Багато наших дівчат-учасниць теж зараз вимушено за кордоном», – говорить директорка Резиденції та голова ГО «Яскрава країна» Ольга Обласова.

Всього на Резиденцію зареєструвалося 320 учасниць з державних та приватних балетних шкіл Харкова, Дніпра, Києва, Одеси, Черкас, Івано-франківська, Львова, Луцька.

«До нас приїдуть дівчата з українських міст, в яких взагалі немає театрів опери та балету. На Резиденцію зареєструвалася навіть балетна школа з маленького села Оброшино Львівської області», – пояснює Ольга Обласова.

«Ми хочемо підтримати артистів українського балету у час війни, коли багато з них виїхали за кордон. І мова не тільки про професійних танцюристів, а й про учнів з педагогами. Ми хочемо зберегти кадри, аби вони все ж таки працювали в Україні. І Резиденція прагне розбити міф про те, що хореографічна українська школа базується на російській. Рома Прийма доводить, що у нас існувала галицько-австрійська, тобто віденська школа», — говорить президент Резиденції, народний артист України Василь Вовкун.

Ольга Обласова підкреслює, що через Резиденцію команда прагне деколонізувати українське мистецтво і дати дівчатам, які навіть під обстрілами не покинули заняття балетом мотивацію продовжувати займатися і виступати на великих сценах.

Квитки по подію доступні за посиланням: ТУТ.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *