ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові прооперували хлопця, який майже все життя провів у візку

Ольга Денисяка

|

16 років Володя провів у візку через вкрай рідкісне генетичне захворювання, яке ніяк не могли виявити. А тепер він мріє не просто ходити, а грати у футбол. І допомагають йому здійснити цю мрію медики лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Володі – 20 років. Він народився здоровим на вигляд хлопчиком. Та у 2,5 рочки його ніжки почали слабшати, а ліва стопа відхилялася вбік. Спершу Володі стало складно ходити, а згодом – геть неможливо. До того ж, хлопчик усе гірше говорив. Батьки повсякчас возили сина до лікарів, та все намарно.

«Що відбувається з Володею – дізналися випадково. Кілька років тому мама хлопця побачила по телевізору історію дівчини, яка хворіла на рідкісне захворювання. Симптоми її недуги збігалися з тими, що були у Володі. Лікарі підтвердили діагноз: торсійна дистонія. Це рідкісне генетичне захворювання, при якому мозок направляє неправильні імпульси до м’язів. Через це тіло хворого викручує, а в м’язах з’являється сильний біль. В Україні на цю недугу хворіють близько 100 людей», – йдеться в повідомленні.

Торсійну дистонію неможливо вилікувати, але можна усунути прояви хвороби. В мозок хворих вживляють нейростимулятор – пристрій, що подає правильні імпульси до мозку. Встановили такий і Володі. Зробили це київські спеціалісти. Після операції хлопцю значно полегшало. Він почав виконувати фізичні вправи, краще їсти та говорити. Однак, роки без правильного діагнозу і відповідного лікування змінили тіло Володі. Його обидві стопи були повністю вивернуті всередину. Тож їх довелося вирівнювати хірургічним методом.

Складні реконструктивні операції провели спеціалісти ортопедо-травматологічного відділення лікарні святого Миколая у Львові. Крім того, у Володі розвинувся нервово-паралітичний сколіоз. Хребет хлопця викривився аж на 102 градуси. Через цю деформацію, Володя не міг утримувати рівновагу та перехилявся на один бік. Він, здебільшого, лежав і сидів, а ходити міг лише з підтримкою. Дошкуляв і сильний головний біль.

Для того, щоб хлопець утримував координацію при ходьбі, йому необхідно було зробити складну операцію на хребті. Коли до лікарні святого Миколая зі США приїхали відомий спінальний хірург Марк Диржка та нейрофізіолог Браян Дембоскі, спеціалісти лікарні – ортопед-травматолог Мар’ян Орач і завідувачка відділення Галина Гачкевич, вирішили, що разом прооперують хлопця.

Під час хірургічного втручання американські та львівські лікарі зробили корекцію деформації хребта, стабілізували його та наклали металеві конструкції, аби викривлення не прогресувало. Після складної операції на хлопця чекає тривале відновлення, а потім – реабілітація. Та Володя вже значно краще сидить і ходить. Хлопець мріє, передусім, почати ходити самостійно, а потім – зіграти у футбол на одному з найбільших стадіонів України.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *