ОСТАННІ НОВИНИ

Суд відправив Князєва під варту із заставою у 107 мільйонів

Андрій Котенський

|

Суд арештував до 14 липня ексголову Верховного суду Всеволода Князєва із можливістю внесення застави у 107 мільйонів 360 тисяч гривень, він планує оскаржувати рішення, повідомляє Українська правда.

Князєва підозрюють в отриманні хабара від бізнесмена Костянтина Жеваго за винесення необхідного рішення. Підозрюваний заперечує свою вину і наголошує на тому, що нібито зберігав чужі кошти.

За даними слідства, у січні 2023 року до Верховного суду надійшла справа за касаційними скаргами ПрАТ  “Ділові партнери” на постанову Північного апеляційного господарського суду від 12 вересня 2022 року в інтересах бізнесмена Костянтина Жеваго та його компанії “Ferrexpo AG”. Розгляд було призначено на 15 березня і Жеваго через довірену особу Сергія Рудометкіна (директору з безпеки ПрАТ “Полтавський ГЗК”, – ред.) висловив пропозицію керівництву Верховного суду щодо надання неправомірної вигоди задля винесення судом необхідного їм рішення.

«Всеволод Князєв наказав Горбурову та Горецькому повідомити Жеваго, що за ухвалення необхідного йому рішення він має надати неправомірну вигоду у розмірі 1 мільйон 800 тисяч доларів США для нього та суддів. Вони ж повідомили Жеваго, що той має сплатити 2 мільйони 700 тисяч доларів, розраховуючи, що передадуть 1 мільйон 800 Князєву, а 900 тисяч розподілять між собою», – повідомив прокурор САП.

Він також повідомив, що 10 березня Горецький повідомив Жеваго, що судове засідання 15 березня буде перенесене на квітень для надання останньому можливості зібрати кошти. Жеваго передав Горецькому 2 мільйона 600 тисяч доларів США. Спочатку отримані грошові кошти він зберігав в офісі, а в подальшому перемістив на зберігання до індивідуального сейфу

19 квітня Велика палата Верховного суду, зокрема Князєв, виніс судове рішення на користь Жеваго. 1 травня Князєв надав вказівку Горбурову поділити частину коштів на 10 пакетів, а 450 тисяч залишити на зберігання. Третього травня Горбуров доставив кошти у 10 пакетах до квартири Князєва. 15 травня Горбуров забрав із банку решту і доставив її до квартири Князєва.

«Під час обшуків слідчі вилучили частину коштів у квартирі Князєва, а частину  – в службовому кабінеті», – зазначив прокурор САП.

Він також просив суд відправити під варту Всеволода Князєва, наголошуючи на ризиках втечі підозрюваного, тиску на свідків, знищення доказів. Прокурор просив обрати заставу підозрюваному в 150 мільйонів. Також прокурор наголосив на тому, що у фігуранта можуть бути й інші спільники.

«В ході кримінального провадження під час негласних слідчих дій задокументоване спілкування, яке свідчить про те, що між учасниками злочинної групи були домовленості про вчинення інших злочинів. А саме — за неправомірну вигоду ухвалювати необхідні рішення під час судового розгляду, а також впливати на справи, які перебувають на досудовій стадії. Але на даний час ми здобули докази тільки по цьому епізоду», – заявив прокурор САП Олександр Омельченко.

Одночас Костянтин Жеваго та інші ймовірні спільники підозрюваного поки не отримували підозри, робота над цим триває. Також в матеріалах НСРД присутня особа «Олександр Кравченко», яка, за даними прокуратури, виконувала спеціальне завдання. Горбуров, за даними слідства, не був агентом НАБУ.

Сам підозрюваний Всеволод Князєв заперечував свою вину і заявив, що «до сейфу в якому знайшли кошти, мали доступ й інші особи». Також він зазначив, що нібито голосував проти під час розгляду справи Жеваго. Цю інформацію поки не може підвтердити або спростувати слідство, оскільки не мають доступу до справи.

Натомість на запитання, чи він брав кошти за винесення необхідного рішення у справі бізнесмена Костянтина Жеваго, підозрюваний не відповів, як і його захисники.

«Я обов’язково поясню, але пізніше. Це стосується не лише мене і я маю узгодити позицію з адвокатами, ми маємо вивчити всі обставини», – заявив Князєв.

Раніше суд арештував адвоката у справі «хабаря Князєву від Жеваго». Колишнього голову Верховного Суду Князєва дозволили утримувати під вартою.

Більше подробиць про справу колишнього голови Верховного Суду України у матеріалі: «Чорний день в історії суду»: що відомо про справу голови ВСУ Князєва.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *