ОСТАННІ НОВИНИ

Юрій Бутусов: «Під час війни спецслужбам і розвідці потрібне лідерство в таємних операціях, а не в піарі»

|

Журналіст Юрій Бутусов про медійну активність керівника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова під час війни:

«Я тут подивився чергове інтерв’ю начальника ГУР МО, де він розповів, що проросійський депутат Євген Шевченко раптом виявився співробітником ГУР. Згадав, що і Деніс Кірєєв раптом виявився співробітником ГУР, знаю про багатьох інших персонажів, які теж отримали такий статус, і вирішив це все прокоментувати.

З повагою ставлюсь до Кирила Буданова як до безстрашного командира групи спецназу, але не розумію його у ролі публічного коментатора, оскільки під час війни це не є роботою керівника розвідувального органу. Буданов є абсолютний лідер в інтерв’ю, які він дає більше від Залужного, Сирського, Малюка та усіх інших військових керівників разом узятих. І коли паралельно дізнаєшся від співробітників ГУР про деякі деталі операцій на Зміїному, Енергодарі та на окупованій території, то спадає на думку, що під час напружених бойових дій було б все ж таки краще, якби начальник ГУ МО увесь свій час приділяв якісному оперативному плануванню і намагався почути підлеглих, а не чергову знімальну групу.

Коли я спілкувався з Кирилом у ті часи, коли він воював як командир групи, він дуже цінував життя підлеглих, агентури та витрачав весь час на планування операцій. А коли він став керівником, пріоритети чомусь змінились.

Стосовно, наприклад, диверсійної роботи, то переважна більшість успішних (підкреслюю: успішних) операцій у ворожому тилу та в РФ у нас здійснюється силами СБУ. І Кримській міст, і за кількома виключеннями усі найбільш гучні диверсії за останні місяці. СБУ, а не ГУР, на жаль.

Так, фронтові підрозділи ГУР МО воюють героїчно, користуються авторитетом, кожного дня на фронті ГУРівці роблять подвиги, які заслуговують великої поваги. Але все ж таки спеціалізація начальника ГУР МО – це не загальновійськові операції на передовій, а операції в тилу противника, розвідка, диверсії. Він сам так завжди казав.

Якби в Україні комітет із розвідки при президенті працював не на папері, то, впевнений, що було б кому підказати главі державі, що під час війни керівники силових структур не повинні проводити час у спілкуванні з журналістами, бо у них мають бути інші пріоритети у роботі. Не ті пріоритети, які вказує пан Гогілашвілі. У спецслужбах та розвідці під час війни потрібно лідерство в успішних таємних операціях “за стрічкою”, а не лідерство у піарі.

Прошу генерала Буданова подивитись на все це. Задуматись, як би на таку хвилю інтерв’ю та непродумані слова на захист кого попало, на Шевченка та Кірєєва, зреагував би той безкомпромісний та різкий на вислови командир групи, який у 2016-му здійснив рейд у Крим».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *