ОСТАННІ НОВИНИ

Що відомо про псевдонауковця, який 13 років працював у вишах Львівщини

|

Напередодні на Львівщині викрили 59-річного псевдонауковця, що працював у вишах із підробленими дипломами кандидата і доктора юридичних наук 13 років поспіль. Журналісти з’ясували, що він також робив кар’єру у Польщі і навіть після отримання підозри у шахрайстві продовжує працювати адвокатом та захищати клієнтів, повідомляють Наші гроші. Львів.

У довідці на сайті Who is who, де публікують «причесані» біографії, стверджується, що «на заводі, а пізніше у лавах Радянської армії, самотужки вивчав правознавство. У 1985 р. зарахований студентом Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство». Василь Андріїв справді вчився на юрфаці КНУ, але заочно, і отримав диплом спеціаліста у 1991 році.

Уже в 45-річному віці він вирішив влаштуватися викладачем права у Львівському національному університеті природокористування (ЛНУП). У 2012 році, він приніс уже диплом доктора юридичних наук.

У 2016 році він влаштувався на кафедру права в Львівському національному університеті ветеринарної медицини і біотехнологій, а за рік і очолив цю кафедру. Ще через рік вчена рада університету підтримала пропозицію присвоїти Василю Андріїву вчене звання професора, а міністерство освіти затвердило це рішення. У травні 2021 року з нагоди Дня науки президент Зеленський навіть присвоїв йому почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

У серпні 2022 року львівська поліція почала розслідування проти Андріїва за підозрою у шахрайстві. Отримавши від міністерства освіти підтвердження про фальшиві дипломи кандидата і доктора юридичних наук, поліція звернулась до адміністрації ветеринарного університету, де Андріїв очолював кафедру права. За кілька днів зібралася вчена рада, до складу якої офіційно входив і Андріїв. Але на засідання, де його позбавили звання професора, він не прийшов і незабаром звільнився.

Втім, відкрита кримінальна справа за підозрою у шахрайстві не заважає Василю Андріїву продовжувати працювати адвокатом – його ліцензія, видана у 2012 році, досі чинна. За даними онлайн-платформи українських судів, він захищає клієнтів у різних справах: ДТП, уникнення служби, відшкодування компенсацій тощо.

Серед різних довідок, які свого часу подавав Василь Андріїв для отримання наукових знань, є твердження, що у 2007-2009 роках він працював викладачем права у Вищій гуманітарно-природничій школі у польському Сандомирі.

За даними Who is who, з 2015 року він викладає в Інституті правничих наук Університету імені Яна Кохановського в польському Кельце. Окрім того, Андріїв працює у адвокатському бюро Paweł Weber i współpracownicy у Кракові. Андріїв справді отримав у 2016 році адвокатську ліцензію в Кельце, проте за умовами ліцензії він може лише консультувати.

Окрім того, у його біографії зазначено, що Василь Андріїв є почесним професором (doktor honoris causa) приватного Університету Данила Галицького у Івано-Франківську. У ректораті заперечили будь-яку причетність Андріїва до цього університету.

Журналістам також не вдалося підтвердити авторство понад 100 наукових робіт (Who is who), чи навіть понад 120 (за даними Вебера). Вони знайшли лише п’ять його робіт за допомогою платформи Web of Science, а у переліку наукових робіт Національної бібліотеки імені Вернадського є лише три його наукові роботи – на тему сільського господарства та економіки.

Як уже згадувалось вище, Василь Андріїв регулярно їздить за кордон – лише цього року він 13 разів виїжджав до Польщі. Як правило, його візити тривають три-чотири дні, що можна пояснити його справами у Кракові і Кельце. Зважаючи, що 59-річний Андріїв підпадає під заборону виїзду у зв’язку з воєнним станом, йому потрібні документи, які дозволяють це робити. Починаючи з грудня минулого року Андріїв використовував посвідчення інваліда 3 групи. З серпня по листопад 2022 року, уже перебуваючи під слідством, він використовував дозволи на виїзд через систему «Шлях». Клопотання про його дозволи на виїзд надходили до ЛОВА від львівського благодійного фонду «Віддані та відважні». Керівник цього фонду Анатолій Козак, запевняє, що Василь Андріїв був реальним волонтером, який допомагав з доставкою вантажів.

Також відомо, що протягом шести років, з 2007-го по 2013-й, Василь Андріїв був позаштатним радником мера Львова Андрія Садового.

Зараз досудове розслідування ще триває, Василю Андріїву офіційно інкримінують підробку документів та шахрайство, висунуті звинувачення передбачають до восьми років позбавлення волі. Сплативши понад 107 тис. грн застави, на час слідства він не особливо обмежений у своїх діях чи пересуваннях – має лише повідомляти суд чи слідчого про переїзд та утримуватись від спілкування зі свідками.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *