ОСТАННІ НОВИНИ

Пула стало містом-побратимом Львова

Христина Савечка

|

Одне з найбільших міст Хорватії Пула стало містом-побратимом Львова. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Пула – хорватське місто і порт на північно-східному узбережжі Адріатичного моря стало 21 побратимом Львова.

Відповідну угоду про співпрацю між містами підписали міський голова Львова Андрій Садовий та мер міста Пула-Пола Філіп Зорічіч.

«Ми є друзями і тепер будемо продовжувати нашу співпрацю. Ми бачили ваш центр НЕЗЛАМНІ, були на церемонії і попрощалися з військовим. Це для нас дуже символічно і емоційно. Ми пам’ятаємо схожі події в своїй історії. Тому раді, що зможемо допомогти вам. І дякуємо, що відчуваємо себе у вас прийнятими, як друзі. Тому основний меседж сьогодні – це дружба, дружба між Пулою і Львовом», – наголосив Філіп Зорічіч, мер міста Пула.

Присутня на підписанні угоди Надзвичайний і Повноважний посол Хорватії в Україні Аніца Джамич відзначила, що впевнена, що Україна досягне свого членства в Європейському Союзі.

«Європейська спільнота колись давно починалася як проєкт миру. Але через 30-40 років ми забули про це. Втім, тепер ми повертаємося до свого коріння, і тепер для мене Європейський Союз має інше значення», – додала пані посол Хорватії.

До слова, Львів має 20 міст-партнерів у різних країнах світу: Баня-Лука, Будапешт, Вільнюс, Вінніпег, Вроцлав, Краків, Кутаїсі, Лодзь, Люблін, Перемишль, Пловдів, Рішон Ле-Ціон, Рочдейл, Ряшів, Тбілісі, Фрайбург, Ченду, Канни, Вюрцбург, Орхус.

Довідка

Протягом століть місто Пула перебувало під владою різних імперій, зокрема Римської, Візантійської, Венеціанської та Австро-Угорської. Сьогодні історична спадщина міста очевидна в його численних визначних пам’ятках і пам’ятниках, зокрема в добре збереженому римському амфітеатрі.

У Пулі народився австрійський ерцгерцог із династії Габсбургів, політик, дипломат, поет, полковник Легіону Українських січових стрільців Вільгельм Франц Йозеф Карл фон Габсбург-Лотаринзький відомий також як Василь Вишиваний, ім’я, яке йому дали українські вояки під час Першої світової війни. Його вважали одним з неофіційних претендентів на український трон у разі утворення монархічного ладу.

Туризм є одним з основних джерел доходів Пули-Поли. Місто приваблює туристів з усього світу завдяки своїй багатій історії, пам’яткам архітектури та культурному спадщині. Найбільш популярні визначні місця – це арена, побудована в 1 ст. н.е., римський храм Августа, замок Кастаньо, а також пляжі, парки та інші туристичні зони.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *