ОСТАННІ НОВИНИ

Не стало станичного ОУН-УПА Миколи Петрущака

Андрій Котенський

|

На 94-му році життя відійшов у вічність станичний Самбірської станиці Братства ОУН-УПА, почесний громадянин Самбора – Петрущак Микола Якимович. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Самбірської міської ради.

Похорон відбудеться у середу, 05 квітня, о 16:30 год. за адресою:м. Самбір, вул.Рівна 6.

Микола Петрущак народився 6 січня 1930 року у селі Сторона Львівського воєводства (тепер Дрогобицький район Львівської області). У грудні 1944 року під час облави у рідному селі, здійсненої військами НКВС, був затриманий. Через відсутність доказів для утримання його звільнили. Очолював підпільну боївку під псевдо «Малий». У 1946-1947 років навчався  у педучилищі Борислава. Покинув навчання через переслідування органами НКВС. У 1947 року був затриманий радянськими спецслужбами. Засуджений до 10 років виправно-трудових таборів за участь в українському визвольному русі. У 1948 року під час етапування до місця відбування покарання йому вдалося втекти і повернутися додому. Після повернення продовжував підпільну боротьбу.

У травні 1949 року під час виконання доручення повстанців потрапив у засідку радянських спецслужб, був поранений та затриманий представниками НКВС. Під час слідства його утримували в тюрмах Борислава, Дрогобича та Львова. Того ж року був засуджений до 10-ти років ув’язнення у виправних таборах і до 5-ти років позбавлення громадянських прав. Відбував покарання в таборах Інти. Звільнений у 1956 р. Повернувся на Батьківщину. Був станичним Самбірської станиці Братства ОУН-УПА. Мешкав у Самборі.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *