ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові врятували жінку із збільшеною у 17 разів жовчною протокою

Андрій Котенський

|

Львівські медики прооперували жінку із вродженою вадою, у якої жовчна протока була збільшена у 17 разів. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

За даними медиків, до лікарні святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова звернулася 63-річна жінка з Львівської області. Вона мала вроджену ваду, яка під час останнього загострення загрожувала вже не лише здоров’ю, а й життю пацієнтки.

Кіста жовчної протоки, яку діагностували у жінки, це вроджене розширення протоки, якою виводиться жовч. Патологія рідкісна і зустрічається в однієї людини зі ста тисяч і, здебільшого, проявляється ще в дитячому віці. Це потребує нагляду і своєчасного хірургічного втручання, адже кіста може перекрити відтік жовчі. А смертельна небезпека полягає у виникненні запального процесу, що може поширитись на інші протоки, саму печінку та спровокувати сепсис.

«Протока у нормальному стані становить до чотирьох міліметрів в діаметрі. У нашої ж пацієнтки вона виявилася завширшки аж сім сантиметрів. Жінка вперше дізналася про свою вроджену патологію аж у 40 років. Тоді стався перший напад. Лікарі встановили правильний діагноз: вроджена кіста жовчної протоки. Та через відсутність досвіду виконання подібних операцій, обмежилися консервативним лікуванням. Це тимчасово зарадило. Проте хвороба неодноразово про себе нагадувала приступами болі, втратою апетиту», – пояснюють лікарі.

Гострий напад стався цьогоріч. На цей раз раптовий біль в ділянці живота супроводжувався високою температурою. Консервативна терапія вже не рятувала. Жінку виснажував біль. Вона не могла їсти та втратила сім кілограмів ваги. В такому стані хвора звернулася за допомогою до лікарні святого Пантелеймона.

Після обстеження пацієнтки, зокрема, проведення КТ та МРТ, хірурги ухвалили рішення негайно оперувати. Під час втручання вони делікатно та успішно видалили патологічне розширення з відділенням самої кісти від судин печінки, підшлункової залози та дванадцятипалої кишки. Медики налагодили відтік жовчі з печінки шляхом прямого з’єднання жовчних проток з тонкою кишкою.

Операція тривала дві години. Все минуло успішно. А вже на сьомий день після хірургічного втручання пацієнтку виписали додому. Жінка повернулася до нормального життя і почувається добре.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *