ОСТАННІ НОВИНИ

Заступник голови Львівської облради може бути причетний до зловживань системою «Шлях», – журналісти

Наталя Дуляба

|

Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод може бути безпосередньо пов’язаним з 28-річним Михайлом Міхняком, який за даними поліції, допоміг щонайменше 20 ухилянтам виїхати за кордон. І, ймовірно, навіть давав йому прямі вказівки, кого слід вносити у подання на виїзд з країни через систему «Шлях». Про це свідчить скриншоти особистої переписки Холода з Міхняком, які опинилися у розпорядженні Наших грошей. Львів.

Раніше у ЗМІ з’явилися свідчення, що Михайло Міхняк представлявся позаштатним помічником заступника голови Львівської облради, проте сам Юрій Холод прямо заперечив будь-які ділові стосунки з ним.

«Він ніколи не був моїм помічником ані офіційним, ані позаштатним. Ми знайомі, він справді колись чайники передавав для ЗСУ, але ніякого cnjceyre ані до мене, ані до моєї роботи немає», – заявив Юрій Холод у коментарі Zaxid.net.

У соцмережах Михайло Міхняк також представляється як працівник облради, проте у прес-службі ЛОР нам підтвердили, що протягом останніх двох каденцій Міхняк не був ні помічником жодного з депутатів, ні штатним співробітником.

Однак Наші гроші. Львів з’ясували, що Юрій Холод не лише добре знайомий з Міхняком, але й, схоже, давав йому прямі вказівки. У приватній переписці, скриншоти якої отримала редакція, Холод просить «додати ще цих хлопців» до списку і надсилає копії паспортів двох мешканців Львівщини – 29-річного Богдана Лехманика та 59-річного Юрія Стецюру.

Редакції невідомо, коли саме відбулась ця розмова, збережена на скриншотах з телефону Міхняка. Але обох вказаних Холодом чоловіків внесли до системи «Шлях» від громадської організації «Корпус сприяння армії», заснованої Михайлом Міхняком у квітні 2022 року. І вони змогли виїхати з України, хоча як мінімум один із них точно не має жодного стосунку до волонтерської діяльності.

Сам Міхняк стверджував, що його «громадська організація співпрацюватиме із міжнародними волонтерами та укладає договори про міжнародну співпрацю задля допомоги українським військовим, зокрема медичними засобами».

Натомість 29-річний Богдан Лехманик розповів журналістам, що працює водієм на українську транспортну компанію, яка має польську філію. З літа 2022 року він не повертався до України, займаючись комерційними перевезеннями у Польщі. Запевняє, що вперше чує назву ГО «Корпус сприяння армії», завдяки якій отримав дозвіл на виїзд з країни – мовляв, усе залагодило керівництво компанії. Він не захотів називати назву цієї компанії, обіцявши натомість передати контакти журналістки своєму керівнику. Втім ніхто так і не перетелефонував.

Сконтактувати з Юрієм Стецюрою, за якого теж клопотав Юрій Холод, Нашим грошам.Львів не вдалося. Можливо, він теж водій-далекобійник, оскільки за останні пів року неодноразово перетинав кордон.

Загалом через «Корпус сприяння армії» дозволи на виїзд від ЛОВА через систему «Шлях» отримали понад 40 чоловіків призовного віку. Ці люди – не лише мешканці Львівщини, а й Івано-Франківської, Харківської, Одеської, Полтавської, Херсонської, Хмельницької та інших областей. Принаймні частина з них, кого вдалось перевірити, – це водії комерційних підприємств.

Наприклад, Іван П. зі списку «Корпусу сприяння армії» розповів, що працює на польську компанію і гуманітарну допомогу не возив. Зараз він перебуває в Україні.

«Я не знаю, що за “Корпус сприяння армії”, я працюю на польській фірмі, всі документи, дані є на фірмі. Мені передзвонили, сказали “ти забитий [у систему “Шлях”], можеш їхати” – і я їхав. На кордоні ніяких проблем не було, – розповів Іван П. – До мене дзвонили і казали, що є якісь проблеми з тим “Шляхом”. Дзвонили з поліції, питали, а я нічого сказати не можу, бо я простий водій».

Варто зауважити, що легальні українські транспортні компанії можуть отримати дозволи для виїзду за кордон для своїх водіїв через «Укртрансбезпеку».

Як повідомляла поліція, під час обшуків у Михайла Міхняка вилучили документи, чорнові записи та інші речові докази, які підтверджують його причетність до щонайменше 20 фактів незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон України. Втім, як стало відомо «Нашим грошам. Львів», Михайло Міхняк немає статусу підозрюваного, запобіжний захід для нього поки що не обирали.

Журналісти неодноразово намагалась сконтактуватись з Михайлом Міхняком, але виглядає, що його техніку вилучила поліція – він не відповідає ні на дзвінки, ні на повідомлення у соцмережах.

Протягом двох днів редакція намагались отримати коментар і від Юрія Холода. Йому повідомили, про що саме хотіли б запитати, а також про наявність доказів його близького знайомства з фігурантом розслідування поліції. Проте він так і не знайшов часу на відповідь.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *