ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині юний фельдшер прийняв пологи у «швидкій»

Наталя Дуляба

|

20-річний фельдшер Андріян Панкулич зі станції швидкої допомоги у Самборі успішно прийняв пологи дорогою до лікарні. Він допоміг народитися на світ здоровому хлопчику. Про це Львівському порталу повідомили в обласному центрі екстреної допомоги та медицини катастроф.

Випадок стався днями у Добромилі, що біля кордону з Польщею. Тут пізно ввечері бригада «швидкої» отримала виклик на пологи. На зміні якраз працював 20-річний фельдшер Андріян Панкулич.

Приїхавши на виклик, медик почав обстежувати пацієнтку та збирати анамнез. З’ясувалось, саме на той день жінці визначали дату пологів, але вона не поїхала у лікарню заздалегідь. Як тільки раптово почалась родова діяльність, вона відразу викликала швидку допомогу.

У вагітної швидко зменшувався інтервал між переймами, що свідчило, що вона от-от народить. Її негайно переклали на ноші і повезли у пологовий. Всю дорогу за станом пацієнтки стежив Андріян Панкулич і, незважаючи на відсутність відповідного досвіду, він успішно прийняв пологи.

«Водій робив все, що міг на сільській дорозі, аби доїхати якнайшвидше. Я сподівався, що ми довеземо жінку до пологового. Але час між переймами невпинно зменшувався до 2-1,5 хв, тож я телефоную, щоб на підмогу викликали лікарську бригаду. Бо я тут сам, досвіду приймати пологи в мене не було. Та й де б він узявся? Мені, як пишуть лікарі в своїх картках, повних 20 років. Тому треба було перестрахуватися», – розповідає фельдшер.

Однак найближча бригада з лікарями була у Старому Самборі, а часу було обмаль. Андріян Панкулич вирішив везти вагітну на пункт базування у Добромилі, де був ще один фельдшер. Допоки надійшла підмога, жінка вже народила здорового хлопчика.

«Як тільки заїхали в Добромиль, у вагітної відійшли навколоплідні води. Я розумію, що вже народжуємо. Очі в жінки були перелякані, але ми впорались. Водій побіг за колегою, я почав діяти за протоколом. Дитинка народилася дуже швидко. Як на перший раз для мене, то вийшло як на замовлення, гарні класичні пологи. Це я собі, мабуть, заробив доброю роботою. Перше, що зробив на цьому світі хлопчик, почав усміхатися. Усмішка і рефлекс смоктання. Ми були такі щасливі», – пригадує Андріян Панкулич.

Таким чином просто у кареті «швидкої» народився хлопчик, 3400 кг, 51 см. Медики, які вже прийшли на допомогу, оцінили його стан, дитина повністю здорова. Породіллі теж нічого не загрожує. Їх обох доправили до лікарні.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Львівський обласний центр екстреної допомоги та медицини катастроф

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *