ОСТАННІ НОВИНИ

Львівські кардіохірурги врятували немовля з критичною вадою серця

Ольга Денисяка

|

Немовля до Львова доправила швидка, дівчинка самостійно уже не дихала. Кардіохірурги лікарні святого Миколая врятували дитину з критичним аортальним стенозом, виконавши операцію Росса-Конно. Це одне з найскладніших втручань на серці у немовлят. Таких операцій у Львові ще не виконували. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.


 Пацієнтка – крихітка Марічка з Закарпаття. Її 24-річна мама саме готувалась до виписки з пологового будинку у Мукачевому. Та на третю добу під час огляду лікарі почули шум в серці дитини. Далі – реанімація та важка дорога до Львова. Без апарату штучного дихання дівчинка уже просто б не доїхала.

В лікарні святого Миколая на дівчинку чекала команда дитячих кардіохірургів. Після невідкладного обстеження лікарі виявили, що фракція викиду, тобто показник ефективності роботи серцевого м’яза, становить 16%, за норми 60-70%. Оперувати треба було негайно.

Критичний аортальний стеноз зустрічається лише у 3% усій дітей, що народжуються з вадами, та проявляється деформацією стулок та звуженням отвору клапану, розташованого між аортою – основною артерією, що відходить від серця, та лівим шлуночком, у якому починається велике коло кровообігу. Саме тому кров дівчинки погано відходила з лівого шлуночка до висхідної аорти. До того ж, отвір клапану був настільки маленький, що лівому шлуночку було важко скорочуватись і він починав відмовляти.

Спеціалісти вирішили оперувати в два етапи. Спершу методом балонної вальвулопластики клапану лікарі стабілізували функцію лівого шлуночка. Простими словами, через маленький прокол артерії на нозі завели катетер з балончиком. Так медики розширили аортальний клапан.

Одразу після втручання, фракція лівого шлуночка відновилась до 35-40%. Проте дитина все ще перебувала на апараті штучної вентиляції легень. Отвір клапана серця був надто малим, тому дівчинка не могла самостійно дихати. Аби врятувати маля, медики зважились виконати хірургічно надскладну операцію Росса-Конно.

Лікарі виконали заміну аортального клапана її власним клапаном легеневої артерії. Тоді розширили зону під аортальним клапаном та реімплантували коронарні артерії в уже новий аортальний клапан. А на місці легеневого клапана вшили штучний судинний протез з клапаном усередині. Операція тривала понад 7 годин.

Післяопераційний період минув без ускладнень. На восьмий день Марічку від’єднали від апарату ШВЛ, ще за тиждень – з реанімації перевели у палату відділення дитячої кардіохірургії. І 21-го дня виписали додому. З дитиною усе добре.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *