Україна офіційно завершила процес ратифікації Стамбульської конвенції та передала документи заступнику генерального секретаря Ради Європи Бьорну Берге. Про це заступник генсека Ради Європи Бьорн Берге повідомив у Твіттері.
«Стамбульська конвенція рятує життя! Найбільш цінний та історичний момент сьогодні, коли посол України Борис Тарасюк підписав і здав на зберігання ратифікаційний документ цього важливого договору», – йдеться в повідомленні.
The Istanbul Convention saves lives!!! A most appreciated and historical moment today when Ukraine and Ambassador Tarasyuk @BorysTarasyuk signed and deposited ratification document for this essential treaty @CoE_endVAW @ZelenskyyUa @DmytroKuleba @ua_parliament @PACE_News pic.twitter.com/PIlx1R4LST
— Bjørn Berge (@DSGBjornBerge) July 18, 2022
Зазначимо, що 20 червня Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Ради Європи щодо запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, а також боротьбу з цими явищами. Документ також відомий як Стамбульська конвенція. За проголосували 259 нардепів, проти було лише 8 голосів.
Наступного дня документ про ратифікацію Стамбульської конвенції підписав президент Володимир Зеленський.
Що таке Стамбульська конвенція?
Стамбульська конвенція або Конвенція Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства – міжнародна угода, уперше підписана в 2011 році.
Важливість конвенції полягає в тому, що це є перший подібний документ, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок.
Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.
Документ підписали 46 країн і Євросоюз. Проте ще 11 з них, у тому числі і Україна, не ратифікували цю угоду. Стамбульська конвенція була підписана Україною ще у 2011 році, але досі не ратифікована через протести церков та консервативних політиків проти вжитого у ній терміну «гендер».
Додамо, що за даними УП, вимога ратифікації Стамбульської конвенції непублічно озвучувалася деякими державами-членами ЄС як передумова затвердження статусу кандидата на членство в Євросоюзі.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Ольга Денисяка