ОСТАННІ НОВИНИ

Окупанти знищують українську літературу та підручники з історії, – розвідка

Наталя Дуляба

|

На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей російські війська почали вилучати і знищувати українську літературу і підручники з історії. Про це йдеться на сторінці Головного управління розвідки Міноборони у Facebook.

Окупанти почали вилучати у бібліотеках українську історичну та художню літературу, яка не збігається з постулатами кремлівської пропаганди. Для цього залучили російські підрозділи «воєнної поліції». Крім репресивних, вони наразі виконують так звані «ідеологічні функції».

«Найбільшу зацікавленість поліцаїв викликають книжки щодо історії українських Майданів, АТО/ООС, історії українських визвольних змагань. До «екстремістської» літератури відносять шкільні підручники історії України, наукову та популярну історичну літературу», – каже українська розвідка.

Водночас окупанти мають цілий перелік заборонених до згадування імен. Серед них є Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл. В містах Кремінна, Рубіжне (Луганська область), Городня (Чернігівська область) відомо про випадки вилучення книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані.

Знайдені книжки ворог вилучає, знищує на місці або вивозить у невідомому напрямку.

У Старобільську, що на Луганщині, російська окупаційна адміністрація хоче ввести в обіг російських рублів для розрахунку в магазинах та на ринках.

Ведеться розшук патріотів та учасників АТО/ООС. Місцевому населенню дають вказівку збирати документи начебто з метою оформлення пенсійного забезпечення.

Зазначимо, що до масового знищення книжок вдавалися нацисти перед ІІ Світовою. Зокрема, 10 травня 1933 року на площі Опери в Берліні студенти під керівництвом нацистів спалили близько 25 тисяч книг неугодних письменників. Це було першим кроком до ідеологічного контролю над літературою.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.