ОСТАННІ НОВИНИ

В Україну привезуть меч Петра Сагайдачного

Ірина Марчук

|

Цього року в Україну з Польщі привезуть меч Петра Сагайдачного. Його експонуватимуть до річниці вшанування 400-річчя від дня смерті гетьмана. Про це Львівському порталу повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Всі охочі зможуть побачити історичну пам’ятку вже цього року. Про це домовився Олександр Ткаченко під час візиту в Каунас (Литва).

«Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика, продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити неоціненні для історії України пам’ятки. Рішення про привезення меча Петра Сагайдачного в Україну вже усно погодив Міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу», – розповів міністр культури та інформаційної політики України.

Також Олександр Ткаченко заявив про започаткування культурних маршрутів між Польщею, Литвою та Україною.

Додамо, що зараз меч зберігається у зброярні Вавельського королівського замку у Кракові. Його в 1621 році отримав Петро Сагайдачний від майбутнього короля Речі Посполитої Владислава IV Ваза за внесок козаків у перемогу в Хотинській битві проти турків.

Нагадаємо, що торік до 30-річчя незалежності в Україну вперше привозили іншу пам’ятку – оригінал Конституції Пилипа Орлика.

Дізнавайтеся першими найважливіші та найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Армія.inform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.