ОСТАННІ НОВИНИ

Із 1 січня 2022 року в Україні запроваджують касові апарати для малого бізнесу

Андрій Котенський

|

У Міністерстві фінансів України нагадують малому бізнесу про застосування РРО/ПРРО вже від завтра, 1 січня 2022 року, повідомляє кореспондент Львівського порталу.

Застосування РРО/ПРРО залишається не обов’язковим для ФОПів – платників єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої-четвертої груп, яким дозволено замість РРО/ПРРО використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій (РК та КОРО).

Водночас при продажу товарів (крім підакцизних) на території села ФОПам дозволено не використовувати РРО/ПРРО за умови використання РК та КОРО (рахункові книги) якщо:

  • річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 МЗП (у 2022 році – 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
  • така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари;
  • такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;
  • сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.

Водночас скасовано можливість не використовувати РК та КОРО при наданні послуг хімчистки, страхування та наданні туристичних та екскурсійних послуг.

Для платників єдиного податку першої групи обов’язок вести облік товарних запасів не запроваджується.

У всіх інших випадках для платників єдиного податку другої-четвертої групи застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року стає обов’язковим.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *