ОСТАННІ НОВИНИ

Укол за 3 млн грн допоміг 12-річній дівчинці побороти онкологію

Вероніка Рой

|

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі у Львові провели унікальне лікування раку кістки ноги у 12-річної дівчинки. Зокрема, вперше в Україні дитині вкололи антидот до хіміотерапії «Вораксаз» вартістю 3 млн грн. Для дитини цей препарат ввели безкоштовно. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі дитячого медичного центру.

Препарат раніше був недоступний в Україні, і Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр у Львові перший отримав такий препарат.

У 12-річної дівчинки виявили рак кістки ноги. Лікування хіміотерапією пацієнтки дало можливість лікарям знищити пухлину та врятувати життя і ногу дитині. Проте від хіміотерапії почали відмовляти нирки та інші органи, що поставило життя дівчинки під загрозу. Саме цей препарат вичистив та знешкодив хіміотерапію після застосування, та дав можливість вдало завершити лікування.

«Враховуючи токсичність хіміотерапії – високодозового метотрексату у дитини та, водночас, ключову роль цього препарату у лікуванні пухлини – проведено застосування антидоту до хіміотерапії (Вораксаз). І як результат, ми маємо дитину у задовільному стані, яка готується до виписки» – говорить директор «Клініки онкології та трансплантації кісткового мозку» ЗУСДМЦ Роман Кізима.

Наразі 12-річна дівчинка – у задовільному стані та готується до успішного завершення лікування.

Препарат отримано спільними зусиллями самої лікарні та благодійного фонду  «Таблеточки». Його у Львів доставили із США, вартість такого препарату становить 3 млн грн.

Разом з тим, медики зауважують, що ці ліки використовуються у США для виняткових випадків, зокрема, для такого, що трапився у львівській лікарні.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Фото: ЗУСДМЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.