ОСТАННІ НОВИНИ

Львовом пройшов вечірній марш проти насильства над жінками

Вероніка Рой

|

У четвер, 25 листопад, активістки львівської організації «Феміністична майстерня» провели вечірній мар, аби привернути увагу до проблем насилля над жінками в публічному просторі. Марш розпочинає щорічну міжнародну кампанію «16 днів активізму проти гендернозумовленого насилля», яка відбувається з 25 листопада до 10 грудня.  Про це Львівському порталу повідомили організаторки події.

Загалом акцію відвідали близько сотні людей. Захід розпочався на площі перед Національним театром опери і балету ім. С. Крушельницької. Учасниці акції закликали перехожих та владу міста задуматись над причинами насилля над жінками у публічних та приватних просторах, і не покладати відповідальність за насилля на жертв насилля.

Львів’янки виголошували гасла, закликаючи до створення безпечних умов для жінок у місті незалежно від часу доби: «Права людини у всі години», «За безпечне місто для жінок», «Безпека людини важлива для країни». Також активістки підняли питання насильства не лише у публічному просторі, а й вдома: «Насильство в родині – не приклад дитині».

«Ми, феміністки, закликаємо звернути увагу на тих, хто є авторами насилля та авторами страху, на культуру неповаги до жінки, яку спостерігаємо 24 години 7 днів на тиждень. Звернути увагу, а потім  перемогти цю культуру, і збудувати натомість безпечне місто для всіх поколінь та гендерів.  Адже місто, що є безпечним для жінок, є також безпечним для дітей, для літніх людей та людей з інвалідністю, а також для всіх тих, кому жорстоко радили сидіти вдома і не висовуватись. Ми хочемо жити у такому місті», – зазначила активістка «Феміністичної майстерні» Анастасія-Любов Панькевич.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Фото: організаторок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *