ОСТАННІ НОВИНИ

Львівські медики розповіли про нові ускладнення від Covid-19

Наталя Дуляба

|

Коронавірус може провокувати у хворих тромбоз, тому серед нових ускладнень, які він дає, – інфаркт та інсульт. Про це під час брифінгу розповіла директорка з лікувальної роботи 5-ої міської лікарні Львова Юлія Василишин, передає кореспондент Львівського порталу.

Станом на вівторок, 26 жовтня, у 5-ій міській лікарні Львова перебуває 101 пацієнт із коронавірусом, реанімаційне відділення уже заповнене повністю. При цьому лікарі фіксують нові ускладнення, які спричиняє Covid-19, – інфаркт та інсульт.

«Пацієнти, які до нас поступають протягом останніх діб, є у дуже важкому стані, хвороба у них розвивається стрімко. Такі пацієнти мають високу гарячку, швидкий розвиток пневмонії та тромбоемболічних ускладнень. У нас було двоє пацієнтів віком 30 та 50 років, яких із інсультом довелось перевести у лікарню швидкої допомоги. Тобто тромбоемболії, інсульти та інфаркти – можливі ускладнення, які викликає коронавірус, оскільки він першочергово впливає на кровоносні судини», – пояснила Юлія Василишин.

Водночас вона закликала хворих, які перебувають удома, не займатися самолікуванням і не призначати собі антитромболічних засобів. Надмірне вживання таких препаратів є небезпечним і може спровокувати кровотечу.

«Також пацієнти нерідко самостійно починають приймати антибіотики, лікуючись амбулаторно. Це є дуже небезпечно, тому закликаємо не займатись самолікуванням і не призначачти собі жодних ліків. При перших проявах хвороби обов’язково звертайтесь до свого сімейного лікаря, який визначить подальший план дій та лікування», – наголосила Юлія Василишин.

Додамо, що більшість госпіталізованих із коронавірусом у 5-ту міську лікарню Львова – люди віком 60+. Втім серед пацієнтів є й особи віком 20, 30 та 40 років. Протягом жовтня у медзакладі померли 13 covid-хворих, жоден із них не був вакцинований. Частка тих, хто мав бодай одне щеплення, з-поміж госпіталізованих у жовтні становить близько 17%.

Як писав Львівський портал, медики 8-ої лікарні Львова вже заявили про розвиток тромбозу як нове ускладнення коронавірусу. Втім такі випадки не є поодинокі, більше того лише за тиждень хірургам тричі довелося ампутувати ноги пацієнтам, аби врятувати їхні життя.

Лікарі кажуть: у хворих на коронавірус тромби найчастіше утворюють у легенях, а також у кишківнику та ногах. У зоні ризику–  люди з діабетом, атеросклерозом, а також пацієнти із надмірною вагою чи ті, які палять.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *