ОСТАННІ НОВИНИ

Львівський музей історії релігії потрапив у список «Великої реставрації»

Аліса Белей

|

За гроші держбюджету відреставрують експозиційні зали Львівського музею історії релігії. Орієнтовна вартість робіт складатиме близько 20 млн гривень. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі ЛОДА.

Список «Великої реставрації» на Львівщині поповнився ще одним об’єктом. Остаточна вартість реставраційних робіт буде визначена після завершення експертизи проєктно-кошторисної документації.

Цього року на реставрацію Львівського музею історії релігії з державного бюджету вже виділили 2 млн гривень.

««Велика реставрація» – це про об’єкти по всій Україні. Деякі з культурних пам’яток перебувають саме в комунальній формі власності, але від цього їх цінність ніяк не зменшується. Як і потреба в ремонтно-реставраційних роботах», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Довідка. Львівський музей історії релігії – установа культури, в якій за допомогою зібраних унікальних матеріалів висвітлюється історія світових і національних релігій, діяльність церковних організацій.

Експозиція складається з таких тематичних розділів: «Релігії стародавнього світу», «Юдаїзм», «Раннє християнство», «Вірменська церква», «Історія римсько-католицької церкви», «Українська греко-католицька церква», «Православ’я в Україні», «Протестантизм», «Іслам», «Буддизм».

У структуру музею входять відділи: виставковий, науково-освітній, рекламний, методичний, фонди, видавництво «Логос», бібліотека, фото- та голографічна лабораторії, науково-реставраційний, художній, біо-бібліографічний.

Нагадаємо, що раніше до списку об’єктів «Великої реставрації» потрапили Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької та три замки на Львівщині: Підгорецький, Олеський та Жовківський.

На відбір у програмі «Велике будівництво» в напрямі «Велика реставрація» Львівщина надіслала 31 заявку, що передбачає реставрацію 39 об’єктів історико-культурної спадщини.

Експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики визначила 12 архітектурних пам’яток, які відреставрують на Львівщині. Власне, чотири з них відновлять цьогоріч.

В Україні загалом за три роки хочуть відновити близько 150 об’єктів культурної спадщини.

Додамо, також цьогоріч на Львівщині за кошти обласного бюджету відновлять 29 пам’яток архітектури.

Дізнавайтеся першими найважливіші та найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *