ОСТАННІ НОВИНИ

Covid-вакцинацію в Україні можуть ввести і для дітей

Наталя Дуляба

|

Вакцинацію проти коронавірусу в Україні можуть ввести для всіх дітей віком від 12 років. Про це йдеться у Telegram-каналі Міністерства охорони здоров’я.

Досі щеплення проти коронавірусу в Україні робили лише окремій категорії дітей віком від 12 років. Втім тепер у МОЗ розглядають можливість введення вакцинації для всіх дітей, яким більше 12 років.

«Вчора на засіданні Національної технічної групи з питань імунопрофілактики ми проголосували за рішення рекомендувати Міністерству охорони здоров’я зробити вакцину Pfizer доступною для дітей від 12 років», – розповів дитячий інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

За його словами, таку ініціативу найближчим часом має розглянути штаб Міністерства охорони здоров’я на своєму засіданні.

Нагадаємо, вакцинацію дітей проти коронавірусу МОЗ дозволило цьогоріч наприкінці липня. Щеплення дозволили робити дитині віком від 12 років, яка:

  • має високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після хвороби на Covid-19 через супутні хвороби та не має протипоказань до вакцинації;
  • з метою об’єднання сім’ї виїжджає до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти Covid-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти Covid-19або міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію чи сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти Covid-19;
  • приїхала з іншої країни, де вона отримала першу дозу вакцини Comirnaty/Pfizer та має документи на підтвердження цього.

Цій категорії дітей щеплення роблять винятково американською вакциною Pfizer. Першими вакцинованими в Україні стали підлітки з Чернівецької області.

На Львівщині проти коронавірусу провакцинували більше 60 дітей.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *