ОСТАННІ НОВИНИ

Інсулін включили до переліку «Доступних ліків». Як отримати

Наталя Дуляба

|

До програми «Доступні ліки» включили інсулін. Отримати цей препарат безкоштовно або з незначною доплатою можна буде в аптеках із 1 жовтня. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Нацслужби здоров’я України.

Оскільки інсулін включили до переліку «Доступних ліків», його можна отримати безоплатно або з доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за договором з Нацслужбою здоров’я.

Щоб за цією програмою отримувати інсулін із 1 жовтня, пацієнту з діабетом потрібно відвідати ендокринолога. Це необхідно для того, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я.

В індивідуальному плані ендокринолог фіксує встановлений діагноз та призначення інсуліну із визначенням типу, виду та дозування. На основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт на препарати інсуліну.

Реклама партнерів

Індивідуальний план лікування пацієнта складає виключно ендокринолог, який приймає амбулаторно. Не сімейний лікар і не ендокринолог стаціонару. Втім повторний рецепт зможе також виписати і сімейний лікар, що полегшить доступ пацієнта до необхідного лікування.

«Сімейний лікар може виписати електронний рецепт за вже встановленим ендокринологом планом лікування, але не може змінити призначення ендокринолога. Якщо інсулін закінчився раніше, ніж передбачалося планом лікування, то сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно. Це комфортніше для пацієнта та сприятиме кращому доступу до потрібних лікарських засобів», – пояснюють в НСЗУ.

Вже з електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, що має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. В аптеці потрібно надати електронний рецепт або назвати його номер та код підтвердження й отримати призначений препарат.

Зазначимо, що на Львівщині інсулінозалежними є 12 200 хворих на діабет. Водночас лікарі-ендокринологи в області ще не створили жодного індивідуального плану лікування для пацієнтів з діабетом, необхідного для отримання інсуліну у межах «Доступних ліків».

Нагадаємо, що урядова програма «Доступні ліки» почала діяти ще навесні 2017 року. В її межах пацієнти отримують ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Рецепт на отримання таких медикаментів зробили електронним. Його виписує виключно той лікар, із яким пацієнт підписав декларацію.

Перевірити наявність препаратів в аптеках Львівщини за програмою «Доступні ліки» можна за цим посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.