ОСТАННІ НОВИНИ

Львівський підприємець перетворив 5 гектарів хащів у Рясному у міні-ботанічний сад

Вероніка Рой

|

Львівський підприємець Володимир Вербовський протягом 20 років займається облагородження скверу на вулиці Шевченка, 315. За цей час чоловіку вдалося перетворити 5 гектарів хащів у міні-ботанічний сад. У міськраді Львова обіцяють зберегти зелену зону на вулиці Шевченка. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міськради.

Володимир Вербовський – директор підприємства «Лінія» яке переробляє пластик на Рясне з початку незалежності країни. 20 років тому пан Володимир за власні кошти хащі на вул. Шевченка, 315 перетворив на справжній ботанічний сад.

«Порядок в тій країні буде лиш тоді, коли господар прибиратиме свій двір і 100 метрів від нього. Мені це сказав старий поляк ще у 80-х роках, я то запам’ятав і як повернувся в Україну, почав втілювати у життя. В мене вдома теж так: вже кілька років змагаємося на Левандівці між сусідами, хто гарніші висадить квіти на спільній вулиці», – розповідає Володимир Вербовський.

Підприємець поділив територію на три зони: щоб було де полежати, на алею для прогулянки із лавками та на територію для вигулу собак. Встановив смітники, накрив 37 люків, косить тут траву (купив для цього спеціально трактор), а восени разом із працівниками, а це 39 людей, збирає та вивозить звідси опале листя. Також чоловік зберіг у сквері десь 100 дерев і ще 110 дерев висадив самотужки.

«Тут було 5 гектарів небезпечних хащів, пан Володимир зробив тут 5 гектарів рідкісного скверу. Впродовж 20 років чоловік вкладав сюди свої гроші та час. Він робив це фантастично добре. Місцеві жителі обмилували це місце – коли тут все цвіте – кращого місця для фотосесій годі придумати. Ми зустрілись і погодили, що цей сквер має отримати юридичний статус», – каже радниця міського голови Вікторія Довжик.

На засіданні виконавчого комітету Львівської міськради обговорювалося питання стосовно збереження зеленої зони на вулиці Шевченка, 315. Після нього міський голова підписав розпорядження про створення зеленої зони за вказаною адресою.

Зелену зону на вул. Шевченка, 315 облаштовано для відпочинку та дозвілля працівників промислових підприємств. Також розпорядженням передбачено облаштування скверів, ігрових та спортивних майданчиків, які одночасно будуть санітарно-захисною зоною від об’єктів шкідливості промислових підприємств.

Місто виконає комплекс підготовчих робіт для визначення статусу та відповідності містобудівній документації територій на вул. Шевченка, 315. На розгляд сесії буде запропоновано ухвалу про включення скверів за цією адресою до переліку скверів Шевченківського району.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.