ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні запрацюють два відомства з охорони культурної спадщини

Ольга Денисяка

|

В Україні почнуть роботу Державна служба охорони культурної спадщини та Державна інспекція культурної спадщини. Постанову, яка дає підстави для початку роботи цих відомств, Кабмін ухвалив 16 червня.

Зазначається, що ці органи виконавчої влади відповідатимуть за реалізацію державної політики у сферах охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.

«Їх діяльність вагома, адже вони ще й здійснюють контроль у галузі, оперативно реагуючи на проблеми», – наголошують в уряді.

Планується, що Держслужба культурної спадщини буде опікуватися дозвільними та адміністративними послугами у сфері охорони спадщини, управляти культурними інституціями, такими як музейні комплекси, реалізовуватиме політику щодо повернення в Україну культурних цінностей. Натомість Держінспекція здійснюватиме нагляд і контроль у сфері охорони культурної спадщини.

Реклама партнерів

Львівський портал повідомляв, що у Львові ініціюють відновлення Державного історико-архітектурного заповідника, який мав би не лише стежити за збереженням культурної спадщини, а й не допускати появи скандальних забудов у зоні ЮНЕСКО та історичному ареалі. Детальніше про те, чому це важливо, читайте за цим посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.