ОСТАННІ НОВИНИ

Реставратори відновили історичні двері на вулиці Костя Левицького

Андрій Котенський

|

Ще одні відреставровані двері прикрашають будинок в історичному центрі Львова. Цього разу оновлення дочекалися дерев’яні двері будинку на вулиці Костя Левицького, 42. Про це Львівському порталу повідомили у Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Ці двері – одні з найбільших, які Бюро спадщини допомогло відреставрувати у Львові. До реставрації вони були у незадовільному стані та зафарбовані чорною фарбою.

«У них було значно більше втрачених декоративних елементів, аніж ми думали до того, як за них взялися. Не лише довелося відвоювати оздоблення, а й нижню частину брами, яка зовсім струхлявіла. Також ми доповнили втрачені елементи рослинного орнаменту на решітці, зберігши її шарм. А ще відкрили світлик, який тепер видно у всій красі. Загалом брама свого часу зроблена добротно, якісно, проте вона була у поганому стані саме через те, що про неї не дбали», – розповів реставратор Назар Тимняк.

Також реставратор відновив віконниці у цих дверях, які відчиняються з боку під’їзду.

«Збереглося лише одне вікно, а інше довелося зробити новим. Добре, що ми мали збережений зразок, за яким зробили копію. Відповідно, ми змінили шиби у цих вікнах», – додає фахівець.

Загальна вартість робіт становила 68 770 грн.

«З цієї суми  місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати 20 631 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».

Нагадаємо, з 2019 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачується бюджетом міської ради, а 30% – мешканці.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *