ОСТАННІ НОВИНИ

Фірма Дубневича взялась перебудовати вежу на Цитаделі. Мерія обіцяє втрутитись

Наталя Дуляба

|

Фірма тестя Ярослава Дубневича почала перебудовувати одну із веж львівської Цитаделі – пам’ятку архітектури національного значення. Будівельні роботи стартували без жодних погоджень від міської ради. Про це 4 червня повідомив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Будівельні роботи веде ТзОВ «Передзвін» в квадратній оборонній вежі на вул. Грабовського, 11. При цьому підприємство не отримувало містобудівних умов та обмежень від Львівської міськради, як цього передбачає процедура.

«ТзОВ «Передзвін» надсилало лист в управління архітектури щодо розвитку однієї з веж Цитаделі. У відповідь управління скерувало рекомендації, зокрема звернутися з проєктом на містобудівну раду, представити всі параметри і визначити доцільність формування такого об’єкта, його вплив на містобудівну ситуацію. Але підприємство не зверталось до містобудівної ради, не отримувало містобудівних умов від виконавчого комітету. Зараз незрозуміло, чи буде цей об’єкт негативно впливати на містобудівну концепцію», – розповів Антон Коломєйцев.

Своєю чергою представник ТзОВ «Передзвін» Ярослав Гірник повідомив, що підприємство звернулося за погодженням у Міністерство культури України, адже йдеться про пам’ятку архітектури національного значення, яка розташована у буферній зоні ЮНЕСКО.

Ярослав Гірник не пояснив, чому будівельні роботи у вежі розпочали без жодного погодження мерії, втім він зіслався на ЗУ «Про охорону культурної спадщини» і вочевидь вважає, що погодження Мінкульту є достатньо.

«Зараз на об’єкті почали вивозити сміття, там були просто гори сміття. Також розчищаємо від всього того, що заважає будівельникам», – так Ярослав Гірник описав стан робіт на вежі Цитаделі.

Водночас видання «Галнет» пише, що ТзОВ «Передзвін» 19 квітня також отримало від ДАБІ України дозвіл на виконання будівельних робіт, однак під які саме потреби вежу Цитаделі перебудують, у документі не вказано.

Медіа стверджує, що старовинну споруду збираються відреставрувати і облаштувати у ній у 4-поверховий офісно-мистецький центр.

Міський голова Львова Андрій Садовий зауважив, що саме через законодавчі проґалини забудовники можуть оминати погодження мерії. Оскільки ніхто з чиновників досі не був на об’єкті, то на наступний тиждень вже запланували робочий виїзд разом із міським управлінням охорони історичного середовища.

«Ми не маємо зауважень до юридичного частини, адже дійсно у законодавстві є проґалина, але її треба поправити. Нам дуже важливо, аби все те, що ви показали щодо реставрації управлінню історичного середовища, було ідеально зроблено. Треба все перевірити і щоб історичне середовище вело постійний контроль», – сказав мер.

За його словами, 24-25 червня до Львова має приїхати міністр культури Олександр Ткаченко. Відтак його теж хочуть запросити на інспекцію робіт, які тривають у вежі Цитаделі.

Зазначимо, що всі роботи виконує компанія «Технобуд» на замовлення ТзОВ «Передзвін». Останнє є власником будівлі вежі.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТзОВ «Передзвін» – підприємство, яке займається оптовою торгівлею. Його засновником є уродженець Пустомитівщини Мирослав Швидкий. Також він є тестем екснардепа Ярослава Дубневича.

Незважаючи на статутний капітал розміром грн, ТзОВ «Передзвін» має у власності 14 об’єктів нерухомості у самому центрі Львова або в ближньому центрі, а також 16 автомобілів. Серед них – елітні позашляховики Porsche Cayenne, Lexus NX 200 та RX 450H, Land Cruiser Prado, Range Rover, Toyota C-HR, елітні Mercedes S-класу.

Довідково: львівська Цитадель або Ансамбль оборонних споруд Цитадель є пам’яткою архітектури національного значення. Її спорудили у 1852-1854 роках. Цитадель складається з чотирьох веж-бастіонів і триповерхової будівлі казарми. Під час II світової війни німці тут облаштували концентраційний табір для військовополонених «Шталаг 328».

У 1864-1865 роках в тюремних камерах казарм утримувались польські січневі повстанці. У листопаді 1918 року тут жили Січові стрільці. У польський період Львова на Цитаделі дислокувався 19 піхотний полк. Під час Другої світової казарми переоблаштували у тюрму, аби утримували військовополонених. По завершенню війни і до 1980 року тут дислокувались радянські війська.

Після розпаду СРСР усі будівлі фортифікаційного комплексу передали компанії «Електрон». Проте згодом вона продала частину корпусів. У 2007 році вежу-бастіон №2 переобладнали у п’ятизірковий готель з рестораном Citadel Inn.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Візуалізація – Галнет, фото – Zaxid.net, відео – Варіанти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *