ОСТАННІ НОВИНИ

Частину вулиці Хуторівка перейменували на честь Івана Павла ІІ

Вероніка Рой

|

Частину вулиці Хуторівка перейменували на честь Івана Павла ІІ, а територію студмістечка УКУ, що в районі вул. Стрийській-Козельницької, назвали площею Святої Софії Премудрості Божої. Відповідне рішення 20 травня ухвалила сесія Львівської міської ради, передає Львівський портал.

З нагоди 20-річчя візиту Папи Римського Івана Павла ІІ до України духовенство звернулось до Львівської міської ради з ініціативою перейменувати площу та вулицю на Сихові.

Депутати підтримали цю ініціативу та вирішили перейменувати частину вулиці Хуторівка (від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини) на проспект Святого Івана Павла. Крім цього території в районі вул. Стрийської та вул. Козельницької дали назву «площа Святої Софії Премудрості Божої».

Фото:Сихів.медіа

Як відомо, на вул. Хуторівка розташована Духовна семінарія Святого Духа УГКЦ, а в районі Стрийської-Козельницької – Український Католицький Університет. Під час візиту Святійшого у 2001 році їх щойно починали будувати, відтак Отець тоді освятив місце і наріжний камінь під ці проєкти.

Довідка

Візит  Папи Римського Івана Павла ІІ в Україну на запрошення українського уряду і католицьких ієрархів відбувся 23-27 червня 2001 року. Метою візиту була підтримка католиків у їхній вірі і допомога в налагодженні дружніх відносин між конфесіями в Україні. Згідно з програмою візиту, Іван Павло ІІ відвідав Київ та Львів.

Під час перебування Папи Римського у Києві у різних заходах взяло участь понад 200 тис., у Львові — понад 2 млн прочан.

Папа Римський відслужив у Києві (на спорткомплексі «Чайка») та Львові (на іподромі) чотири служби (дві у латинському і дві у візантійському обряді), на месах були присутні понад 1,6 млн. прочан.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.