ОСТАННІ НОВИНИ

«INSO-Львів» запрошує на два грандіозні проєкти у межах 40-го фестивалю «Віртуози»

Андрій Котенський

|

Традиційно, на межі весни і літа відбувається один з найстаріших та наймасштабніших українських фестивалів – Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози». Ювілейні – 40-ві «Віртуози» у Львові триватимуть із 20 травня по 6 червня. Про це Львівському порталу повідомили організатори заходу.

«В рамках фестивалю оркестр «INSO-Львів» втілить, серед інших, два масштабні і віртуозні проєкти, які символічно поєднають минуле й теперішнє. А найголовніше – ми всі матимемо можливість зустрітися в концертному залі з чотирма українцями, представниками музичної еліти світу, які своєю участю підтримують розвиток української культури», – повідомив глава правління оркестру «INSO-Львів» Іоланта Пришляк.

22 травня під час концерту «Віртуози 40. Новий Вектор» прозвучать прем’єри, що вразять своєю багатогранністю та загадковістю:

Реклама партнерів

Ерньо Донаньї – Симфонічні хвилини для оркестру, ор. 36

Флоран Шмітт – «Трагедія Саломеї», для оркестру, ор. 50

Сергій Прокоф’єв – концерт для скрипки з оркестром номер 2, соль-мінор, op. 63

Золтан Кодай – «Танці з Галанти»

Ерньо Донаньї у своєму творі поєднує традиції Сходу і Заходу. Цього композитора називають угорським Брамсом.

Флоран Шмітт – втілення французького романтизму. Шмітт також виявляє цікавість до Сходу, і його музика поведе слухача стежками між страхом і любов’ю, розпачем і надією.

Золтан Кодай повертає з небуття багатство угорської музичної культури і у такий спосіб створює новий індивідуальний композиторський стиль.

Сергій Прокоф’єв – давно відомий як майстерний композитор скрипкових концертів, огорне своєю лірикою та занурить у філософські роздуми.

Доторкнутись до цих музичних плодів публіка зможе завдяки академічному симфонічному оркестру «ІNSO-Львів» під батутою знаного європейського диригента Андрія Юркевича (українця за походженням і за переконанням) та за участі солістів: сопрано Софії Соловій (Україна-Італія) та скрипаля-віртуоза Олега Каськіва (Україна-Швейцарія), що грає на інструменті одного з найвидатніших скрипкових майстрів в історії – Джузеппе Гварнері, наданій йому на знак визнання високого рівня його музичної майстерності.

29 травня концертом з ємкою та промовистою назвою Ukrainians – симфонічний оркестр INSO-Lviv наблизить Україну до українців, запросивши розділити з ним місію двох музикантів-зірок світової сцени класичної музики – диригента Кирила Карабиця та скрипаля Валерія Соколова.

Кирило Карабиць – один з найяскравіших представників молодого покоління диригентів України, головний диригент Борнмутського симфонічного оркестру (Велика Британія), українець, що давно і наполегливо прославляє нашу диригентську школу по всьому світу, а в Україну повертає забуті чи втрачені імена та шедеври нашої музики.

Валерій Соколов (Україна-Німеччина) – всесвітньо визнаний скрипаль, харків’янин, що віднедавна обійняв посаду художнього керівника Львівського оркестру «ІNSO-Львів». З моменту перемоги Валерія Соколова на Міжнародному конкурсі скрипалів імені Пабло Сарасате його ім’я не сходить з афіш по всьому світу. Тепер воно все частіше з’являється на афішах концертів оркестру «ІNSO-Львів» – фірмовими знаками якого вже  давно стали: співпраця з першокласними світовими музикантами та культурний продукт, вартий світового експорту.

Саме в такому фантастичному складі прозвучить програма, що подарує унікальну можливість почути, як українську душу бачать композитори інших країн: Йозеф Гайдн у Симфонії № 63 La Roxelane до мажор, Бела Барток у Концерті для скрипки з оркестром № 2, та Леош Яначек в рапсодії для оркестру «Тарас Бульба».

Наша культура цікава та загадкова, особливо для гостей з інших країн. Наша музика приваблює своєю мелодійністю, ліричністю, а часто і запальним характером. Тому в цьому концерті вона звучатиме вишукано і витончено – у подвійних варіаціях Йозефа Гайдна. Прямуватиме від темряви і безвиході до світла і щастя – у Бели Бартока. А у Леоша Яначека – підкреслить трагічність гоголівського сюжету.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.