ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині фіксують значне зниження ВІЛ-інфікованих

Діана Чорна

|

У І-му кварталі 2021 року в 61 жителя Львівщини було виявлено ВІЛ-нфекцію. Протягом останніх трьох місяців спостерігається зниження темпів захворюваності, а загальний показник захворюваності за 2018 – 2020 рік  скоротився на 32,4%. Про це Львівському порталу повідомили у Львівському обласному центрі громадського здоров’я.

Станом на 1 квітня 2021 року у Львівській області офіційно зареєстровано 3942 випадки ВІЛ-інфекції, в тому числі 1389 випадків захворювання на СНІД.

За перший квартал 2021 року взято на облік у ЗОЗ, що здійснюють медичний нагляд за ВІЛ-позитивними особами, 4 дітей народжених від ВІЛ-позитивних матерів. Станом на 01 квітня 2019 року на обліку у ЗОЗ області перебувало 255 дітей, які народжені від ВІЛ-позитивних матерів, з них у 64 діагноз ВІЛ-інфекції підтверджений, в тому числі у 19 дітей стадія СНІДу; ще у 191 дитини діагноз знаходиться у стадії підтвердження; знято з обліку у зв’язку з відсутністю ВІЛ-інфекції 14 дітей.

Водночас спостерігається тенденція зменшення частки ВІЛ-інфікованих осіб віком від 15 до 24 років серед вперше зареєстрованих випадків. Це підтверджує гіпотезу про те, що проведення профілактичних програм і заходів впливає на зменшення інфікувань. Разом з тим зростає кількість хворих на СНІД, які були інфіковані ВІЛом кілька років тому, що свідчить про «старіння» епідемії.

Найбільша кількість людей інфікується статевим шляхом, це 55,7% від загальної кількості інфікованих. Натомість штучний шлях передачі (при вживанні ін’єкційних наркотиків) зріс і складає 37,7%.

Найбільш поширеним СНІД-індикаторним захворюванням у Львівській області, як і раніше, залишається туберкульоз, який було виявлено у 79,1%.

Додамо, що усі хворі отримують доступ до безперервної антиретровірусної терапії. За усіма ВІЛ-позитивними, які отримують антиретровірусні препаратати для лікування, здійснюється лабораторний моніторинг.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.