ОСТАННІ НОВИНИ

В Академії сухопутних військ запровадили дисципліну за стандартами НАТО

Ольга Денисяка

|

Для курсантів п’ятого та четвертого курсів Академії сухопутних військ запровадили нову навчальну дисципліну «Інженерне забезпечення бою за стандартами НАТО». Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі НАСВ.

Як зазначив начальник кафедри тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення підполковник Дмитро Окіпняк, днями на кафедрі тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення видового військового вишу пройшов комплекс занять з нещодавно впровадженої навчальної дисципліни «Інженерне забезпечення бою за стандартами НАТО». Серед інших, розглядались питання опановування майбутніми офіцерами військовим процесом планування операцій, що використовується штабами – Military Decision Making Process (MDMP).

«Під час її вивчення наші вихованці мають змогу вивчати організацію інженерного забезпечення операцій за стандартами країн-членів Північноатлантичного альянсу. Всі заняття проводяться з використанням активних та інтерактивних методів, часто англійською мовою. Адже відповідно до Дорожньої карти вдосконалення мовної підготовки у ЗС України на 2021-2024 роки ця навчальна дисципліна стане одним з перших кроків кафедри на шляху виконання Програми та гарантуватиме належне опановування особовим складом іноземною мовою. Під час проведення заняття курсанти зрозуміли принципи військового процесу планування та опанували всі кроки, що відпрацьовуються в процедурі MDMP», – розповів офіцер.

Реклама партнерів

Своїми враженнями від заняття поділився курсант 44-го навчального курсу Дмитро Москалюк: «Військовий процес планування MDMP, що розглядався на занятті, для нас цікавий, адже він суттєво відрізняється від порядку прийняття військового рішення, який ми вивчали раніше. На мій погляд, цей процес більш широко розглядає питання аналізу отриманого завдання, допомагає командирам у передбаченні майбутнього розвитку подій та дає змогу виявити ризики, які, на перший погляд, не видно, але в процесі виконання поставленого завдання можуть суттєво вплинути на його виконання».

Одним з важливих моментів є те, що активну участь у розробці та проведенні навчальних занять беруть участь представники Збройних сил Великобританії та Канади.

«Ми дуже цінуємо допомогу наших закордонних колег та партнерів. Адже вони є джерелом теоретичного та практичного досвіду роботи в багатонаціональних штабах та добре знають процедури планування», – зазначив начальник кафедри тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення підполковник Дмитро Окіпняк.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: НАСВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...