ОСТАННІ НОВИНИ

«Львівводоканал» погасив позику Світового банку

Андрій Котенський

|

ЛМКП «Львівводоканал» виплатило останній кредитний платіж Світовому банку і повністю погасив 24,25 млн доларів США позики, яку взяли у 2002 році. Кредитні кошти були залучені для реалізації програми модернізації інфраструктури водопостачання та каналізації міста Львова, що дозволило забезпечити мешканців Львова цілодобовим водопостачанням. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міськради.

«До 2010 року львів’яни мали воду у своїх домівках лише декілька годин вранці та ввечері. Але зараз ми вже давно забули про ті скрутні часи і маємо цілодобове водопостачання. Як цього вдалося досягти? Ще у травні 1995 р, на запрошення міського голови до Львова, прибула делегація Світового банку для обговорення можливостей залучення інвестицій у програму модернізації інфраструктури водопостачання та каналізації міста Львова. Переговори та розробки проектів тривали аж до 2002 року і врешті Львову таки вдалося стати першим містом, яке отримало позику Світового банку в сумі 24,25 млн доларів США та грант уряду Швеції в розмірі 6 млн доларів США», – повідомили у «Львівводоканалі».

Проект модернізації інфраструктури водопостачання та каналізації міста Львова реалізовували з 2003 до 2007 року. За кошти позики розподільчу водопровідну мережу міста Львова поділили на 11 зон тиску за допомогою 89 електрифікованих ізолюючих засувок та регуляторів тиску.

Реклама партнерів

До реалізації проекту мережа міста функціонувала як одна зона тиску, а перепад висот у місті до 150 м ускладнював роботу гідравлічної системи.

Також у Львові проклали 21,7 км нових водопроводів, модернізовано 9 насосних станцій з заміною насосів на менш енергоємні.

За кошти шведського гранту було частково модернізовано каналізаційні очисні споруди, а саме реконструйовано головну каналізаційну насосну станцію та компресорну станцію, збудовано цех механічного зневоднення мулу та встановлено нові решітки.

Після завершення проекту у 2009 році вдалося значно розширити графік подачі води, а саме 89% львів’ян отримали воду цілодобово, ще 11% – за графіком 8-12 год на добу; а також суттєво економити електроенергію – до 11 мільйонів кВт.год/рік.

«13 квітня «Львівводоканал» виплатив останній кредитний платіж Світовому банку і цілком погасив позику, яку ми отримали у 2002 році. Ці інвестиції дозволили забезпечити цілодобовим водопостачанням місто Львів… Зараз перед нашим підприємством постають ще складніші виклики в обслуговуванні інфраструктури, яка невблаганно старіє та зношується», – повідомив директор ЛМКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...